Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Fani źli na Australijczyka. Jason Doyle w mocnych słowach odpowiada

żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Fani źli na Australijczyka. Jason Doyle w mocnych słowach odpowiada

Przed ZOOleszcz GKM-em Grudziądz stoi ogromne wyzwanie. Dzisiaj zmierzą się oni na swoim obiekcie z KS Apatorem Toruń. Spotkanie derbowe na pewno niosło nadzieje na to, że grudziądzanie zdobędą duże punkty, które w dalszej perspektywie mogłyby zapewnić utrzymanie, a kto wie, może nawet awans do fazy play-off. W starciu z Apatorem nie wystąpi lider GKM-u, za którego również ma nie być prawdopodobnie zastępstwa zawodnika. Kibice nie są zadowoleni z tego faktu, a na wpis jednego z nich zareagował sam Jason Doyle.

W czwartek podczas spotkania ligi angielskiej Doyle brał udział w fatalnie wyglądającym wypadku. Australijczyk po nim musiał udać się do szpitala i wszyscy z niepokojem czekali na wieści, co ze stanem zdrowia mistrza świata z 2017 roku. Niestety nie były one dobre, gdyż u 38-latka stwierdzono pęknięcie żeber i uraz barku. To oznaczało, że GKM będzie musiał radzić sobie bez swojego lidera. Jednak przynajmniej do siódmej kolejki mogliby oni korzystać z zastępstwa zawodnika. Tak jednak nie będzie, gdyż Jason Doyle miał nie przedstawić zwolnienia lekarskiego.

Takie działanie ze strony australijskiego żużlowca jest spowodowane chęcią walki w cyklu Grand Prix. Jeśli Doyle przedstawiłby czternastodniowe zwolnienie, to automatycznie nie mógłby wziąć udział w rundzie zmagań o mistrzostwo świata w Pradze. To z kolei stawia pod ścianą jego polski zespół, który za byłego mistrza świata najpewniej będzie musiał wystawiać juniora i oznacza, że zdobycie jakichkolwiek dużych punktów przez GKM będzie arcy trudnym zadaniem. Takie zachowanie nie spodobało się kibicom grudziądzan, którzy w mocny sposób krytykują za to Australijczyka. Jednemu z fanów na swoim Instargam Stories postanowił odpowiedzieć sam zawodnik.

Pod najnowszym zdjęciem Jasona Doyle’a na Instagramie jeden z kibiców umieścił komentarz, w którym zarzuca Australijczykowi egoizm i stawianie swoich ambicji ponad klub – Ty j****y egoisto, co ty robisz? Klub ma derby z Toruniem i nie może za ciebie stosować zz-tki, bo chcesz wystartować w Grand Prix? Zmarzlik cię niszczy i nie możesz z tym nic zrobić. Prawdziwy kapitan? P*****l się, gościu – napisał zdenerwowany całą sytuacją fan.

To nie przeszło bez uwagi Australijczyka. Doyle zareagował na wpis kibica na swoim, nie pozostawiając na nim suchej nitki. – Tak wielu głupców na tym świecie! – odpowiedział dosadnie mistrz świata z 2017 roku.

03a21a6f 7780 48a3 bb84 721c8afb5ffb e1716710358635
Fot. Instagram Stories Jasona Doyle’a

Jason Doyle już wcześniej w taki sposób odpowiadał na wpisy kibiców dotyczące jego osoby. Było tak, chociażby po starciu z Szymonem Woźniakiem na tegorocznych IMME, który zakończył się upadkiem Polaka.

GKM Grudziądz
Fot. Emilia HAmerska – Lengas

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *