Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Kibice PSŻ Poznań wybiorą najlepszych. Jubileuszowy plebiscyt

PSŻ Poznań
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Jakub Bielak

Kibice PSŻ Poznań wybiorą najlepszych. Jubileuszowy plebiscyt

W tym roku PSŻ Poznań obchodzi dwudziestolecie swojego istnienia. Z tej okazji klub przygotował dla kibiców niespodziankę. Fani „Skorpionów” będą mogli wziąć udział w plebiscycie.

Klub poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że fani zagłosują w pięciu kategoriach. Pierwszą i chyba najważniejszą oraz budzącą najwięcej emocji będzie wybór składu dwudziestolecia wraz z trenerem. Kibice wybiorą więc ośmiu najlepszych ich zdaniem zawodników, którzy reprezentowali PSŻ na przestrzeni minionych dwóch dekad.

Oprócz tego wyłoniony zostanie najlepszy moment, najlepszy sezon, najlepszy mecz/turniej oraz największy sukces. Plebiscyt rozpocznie się wraz z początkiem kwietnia i potrwa dwa miesiące – do 31 maja. Wyniki zostaną zaprezentowane na początku czerwca.

ZASADY PLEBISCYTU dot. składu dwudziestolecia:
1.Do składu należy wybrać z listy, którą klub wkrótce opublikuje:
a. min. 2 do max. 5 zawodników krajowych na pozycje 1-5*
b.  min. 0 do max. 3 zawodników zagranicznych na pozycje 1-5*
c. dwóch juniorów krajowych na pozycje 6-7
d. jednego zawodnika U23 na pozycję numer 8
e. jednego trenera

Przekazano również listę sukcesów, spośród których kibice będą mogli wybierać. Są nimi: awans w barażach z KSŻ Krosno do 1 ligi w 2006 r., zdobycie Indywidualnego Mistrza Polski w 2008 r. przez Adama Skórnickiego, zdobycie brązowego medalu MIMP w 2007 r. oraz srebrnego medalu MIMP w 2008 r. przez Daniela Pytela, zdobycie brązowego medalu MPPK w sezonie 2011 przez N. Kościucha, R. Miśkowiaka oraz A. Szewczykowskiego, wygrana w finale II ligi przeciwko Kolejarzowi Opole oraz awans do I ligi w 2022 r.

PSZ Poznan
Fot. Sandra Rejzner
psz poznan 1
Fot. Sandra Rejzner

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *