Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Kibice mają dość! „Czy Dryła z Lublina to największa ś*****?”

KOL

Autor: Dawid Ociepa

Kibice mają dość. „Czy Dryła z Lublina to największa świnia?”

Od czasu, kiedy wybuchła wojna w Ukrainie, Tomasz Dryła znajduje się na cenzurowanym wśród kibiców. Swoje piętno na nim odciskają głównie sympatycy klubów, których rosyjscy żużlowcy zostali zawieszeni na rok 2021. Wie to każdy, kto choćby raz na jakiś czas przegląda żużlowe media społecznościowe. Tym razem, obraźliwym transparentem upust swojemu gniewowi dali kibice Betard Sparty Wrocław.

„Pytanie koleina – Czy Dryła z Lublina to największa świnia?”. Taką treść miał transparent wywieszony przed sektorem najbardziej zagorzałych kibiców z Wrocławia na Stadionie Olimpijskim. Reakcję kibiców można tłumaczyć różnie.

Po pierwsze – Tomasz Dryła w marcu 2022 na portalu sportowefakty.wp.pl opublikował list otwarty, w którym skrytykował postawę Rosjan. Komentator stacji Canal+ krytykował w nim postawę rosyjskich żużlowców po wybuchu wojny w Ukrainie i liczył na to, że zostaną zawieszeni.

Z jednej strony boję się, by nikomu nie przyszło do głowy dopuścić do startów w naszej lidze Rosjan z polskimi paszportami, a z drugiej chcę jednak wierzyć, że w poczuciu elementarnej solidarności z mordowanymi ludźmi, nikt nie wpadnie na taki pomysł. Jakby to wyglądało? – pisał wtedy Dryła.

Ostatecznie lider Sparty – Artiom Łaguta nie mógł występować w poprzednim sezonie, a jego klub zajął piąte miejsce.

Kibice też uważają, że Tomasz Dryła jest stronniczy, kiedy komentuje mecze Platinum Motoru Lublin. Niejednokrotnie przeglądając Twittera można natknąć się na opinie, że sprawozdawca nie jest w trakcie tych spotkań obiektywny i wręcz powinien być od nich odsunięty.

Kai Huckenbeck z kontuzją po SEC w Gustrow! Czy pojedzie w niedzielnym meczu?!

Z całej sytuacji na pewno nie będą zadowolone władze ligi oraz stacja Canal+ transmitująca mecze PGE Ekstraligi. Nie wiemy jeszcze, czy jakiekolwiek kroki dyscyplinarne będą podjęte wobec Betard Sparty Wrocław za obraźliwe słowa skierowane do lubelskiego komentatora.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *