Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Keynan Rew dołącza do Zdunek Wybrzeża Gdańsk! Roczne wypożyczenie z Unii Leszno

Keynan Rew
Fot. Wybrzeże Gdańsk

Autor: Sebastian Krauz

Keynan Rew dołącza do Zdunek Wybrzeża Gdańsk! Roczne wypożyczenie z Unii Leszno

Keynan Rew został nowym zawodnikiem Zdunek Wybrzeża Gdańsk. 19-latek został wypożyczony do klubu znad morza z Unii Leszno na sezon 2023, gdzie ma zabetonować pozycję  U-24.

O transferze, a w zasadzie wypożyczeniu Australijczyka do drużyny z Gdańska mówiło się od kilku dni. Po tym, jak z klubem znad morza pożegnali się Adrian Gała, Rasmus Jensen oraz Timo Lahti, klub zdecydował się zmienić założenia dotyczące składu na sezon 2023. Pierwszym zawodnikiem, który dołączył do zespołu jest właśnie Rew, który w ubiegłym roku miał już okazję startować w eWinner 1 Lidze, po tym, jak został wypożyczony do Wilków Krosno. Co ciekawe, debiutował on w meczu właśnie z Wybrzeżem i zdobył w nim 14 punktów i 2 bonusy w sześciu startach.

– Miniony sezon był dla mnie bardzo cenny i myślę, że udany. Zrobiłem krok do przodu, ale zdaję sobie sprawę, że to jeszcze nie czas na starty w elicie. Chcę sprawdzić się i przejechać na zapleczu pełny sezon, później zobaczymy do dalej. Dużo myślałem nad wyborem drużyny na kolejne rozgrywki. Pojawiło się kilka opcji i myślę, że wybrałem taką, która będzie dla mnie najlepsza. Liczę na dobry sezon z Wybrzeżem – powiedział Rew w rozmowie z klubowymi mediami.

Adrian Gała przechodzi do SpecHouse PSŻ Poznań!

W minionym roku Rew wystąpił w 7 meczach eWinner 1. Ligi Żużlowej. W 31 biegach uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,742.

– Keynan Rew od samego początku był jednym z naszych głównych celów transferowych. Obecność Australijczyka jest bardzo dobrym uzupełnieniem naszego składu, „bezpiecznikiem” i opcją zwiększającą zakres wariantów taktycznych – powiedział menedżer Eryk Jóźwiak w rozmowie z klubowymi mediami.

Fot. Wybrzeże Gdańsk

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Keynan Rew dołącza do Zdunek Wybrzeża Gdańsk! Roczne wypożyczenie z Unii Leszno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×