Żużel - Best Speedway Tv

Kent Kings oraz Newcastle Diamonds z pierwszymi wygranymi w sezonie | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kent Kings oraz Newcastle Diamonds z pierwszymi wygranymi w sezonie

Kent Kings
bstv 1536x162 4 1024x108 1
s

Kent Kings oraz Newcastle Diamonds z pierwszymi wygranymi w sezonie

Miniony tydzień na torach Championship przyniósł pierwsze wygrane w sezonie zespołom Kent Kings oraz Newcastle Diamonds. 

W poniedziałek 14 czerwca Królowie na własnym obiekcie pokonali Plymouth Gladiators 49-41. Gospodarze po dziewięciu biegach mieli sześć punktów mniej, ale odrobili straty i ostatecznie wygrali. Liderem miejscowych był, jeżdżący jako gość Steve Worrall, przywożąc  czternaście punktów i dwa bonusy w sześciu startach. Najlepiej w ekipie z Newcastle spisał się Danny King, zastępujący Jasona Crumpa, gromadząc dwanaście oczek.

W piątek 19 czerwca Leicester Lions wygrali z Redcar Bears 51-39, a w głównej roli  wystąpił młodzieżowiec Dan Thompson, który  wygrał, aż cztery wyścigi i zdobył trzynaście punktów. Wśród gości najlepiej pojechał gość Richard Lawson, gromadząc 11 punktów.

Ubiegłotygodniowe zmagania w Championship zakończyły niedzielne starcia Scunthorpe Scorpions z Glasgow Tigers i Newcastle Diamonds z Leicester Lions.

W pierwszym starciu Skorpiony pokonały Tygrysy 51:39, decydujące ciosy zadając w trzech ostatnich biegach, które wygrały podwójnie. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli Thomas Joergensen trzynaście z bonusem, Jake Allen dwanaście i dwa bonusy  i Simon Lambert jedenaście i bonus. Wśród gości wyróżnił się Ulrich Oestergaard przywożąc osiem oczek z bonusem.
W drugim meczu Diamenty  odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując Lwy 49-41. Do pierwszego zwycięstwa w sezonie poprowadził ich Steve Worrall z 11 punktami, a tyle samo dołożyli Matthew Wethers  i James Wright. Ten ostatni  zdobył jeszcze dwa bonusy. Najlepiej wśród gości zaprezentował się Kyle Howarth, gromadząc dwanaście oczek.

W tabeli przewodzą Glasgow Tigers, przed  Scunthorpe Scorpions i Edinburgh Monarchs.

fot. Steve Brock/ speedewaygb.co.uk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×