Żużel - Best Speedway Tv

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W Championship na czele trzy zespoły z sześcioma punktami

W Championship
bstv 1536x162 4 1024x108 1
s

W Championship na czele trzy zespoły z sześcioma punktami

Rozgrywki brytyjskiej Championship w minionym tygodniu (31.05. – 06.06.) trwały, z przerwami od poniedziałku do niedzieli. Najpierw podziałem punktów zakończyło się starcie pomiędzy Plymouth Gladiators, a Kent Kings. Królowie świetnie wystartowali i po siedmiu biegach prowadzili już dziesięcioma punktami. Później do głosu doszli gospodarze i mozolnie zaczęli odrabiać straty, by przed decydującym starciem doprowadzić do stanu 41:43. W ostatnim biegu para King -Pedersen okazał się lepsza od duetu Nichols – Heeps i remis 45:45 stał się faktem.

W piątek Tygrysy z Glasgow zapolowały na Piratów z Poole, pokonując ich na własnym obiekcie 52:38. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził ich kapitan Craig Cook. Kapitan Cook był bowiem tego dnia bezbłędny i przywiózł komplet 15 oczek. Dzielnie wspierał go Sam Jensen, dokładając 10. Piraci w osobach Danny’ego Kinga i Steve’a Worrala i Bena Cooka mężnie walczyli ale nie mieli wsparcia w kolegach z drużyny i ostatecznie ulegli Tygrysom.

W drugim piątkowym spotkaniu Scunthorpe Scorpions z Eastbourne Eagles także lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 49:41. Wśród Skorpionów najlepiej radzili sobie Jordan Palin 11+1 i Tero Aarnio 10+1. Wśród Orłów natomiast Richard Lawson 12+1 i Lewis Kerr 9+1.

Tydzień zakończył dwumecz między Berwick Bandits i Leicester Lions. W sobotę Bandyci, na własnym obiekcie pokonali Lwy 47:43, za sprawą Danny’ego Gappmaiera 13+2 i Leona Flinta 10+1. Wśród gości błysnęli zaś Nick Morris 15+2 i Ryan Douglas 15. Dzień później zespół z Leicester wziął rewanż, wygrywając 48-41. Ponownie najlepiej w szeregach Lwów spisali się Nick Morris 14+1 i Ryan Douglas 11+1, a w barwach Bandytów Leon Flint 11 oczek.

W tabeli prowadzą Glasgow Tigers, przed Scunthorpe Scorpions i Berwick Bandits. Wszystkie zespoły zgromadziły po 6 punktów.

fot. glasgowtigers.co.uk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x