Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Kenneth Bjerre podkreśla, że cel jest jeden. Awans Bydgoszczy do Ekstraligi

Kenneth Bjerre
Fot. Sonia Kaps

Autor: Redakcja

Kenneth Bjerre podkreśla, że cel jest jeden. Awans Bydgoszczy do Ekstraligi

Duńczyk w rozmowie z oficjalną stroną klubową bydgoskiej Polonii opowiedział o swoim toku przygotowań do sezonu. 38-latek przyznaje, że przemeblował swój warsztat, zmieniając mechaników. Podkreśla również, że cel i plan jest jeden, wygranie 1. ligi żużlowej i awans do Ekstraligi. Po to dołączył do bydgoskiej Polonii.

Koziołki wybrały kapitana na sezon 2023!

Na pytanie, czy zawodnik zmienił coś w swoim teamie na nadchodzący sezon, odparł, że ma dwóch nowych zawodników, z którymi musie się poznać i nie może doczekać się wspólnego czasu na to, aby spędzać wspólny czas w warsztacie. – Poczyniłem kilka zmian. Mój team będzie składał się z dwóch nowych mechaników – Sebastiana i Filipa. Czekam z niecierpliwością na to, aż spędzimy razem więcej czasu w warsztacie, poznamy się i dopniemy sprawy sprzętowe na ostatni guzik. W sezonie 2023 w moim teamie pojawi się odrobina nowej, świeżej energii.

Po świetnym sezonie na zapleczu PGE Ekstraligi, zawodnik pozostał wierny Polonii Bydgoszcz. Czy zawodnik planuje wrócić do elity razem z klubem z Bydgoszczy, odparł-Już w 2022 dołączyłem do Bydgoszczy z głównym planem wygrania 1. Ligi Żużlowej i awansu do Ekstraligi. Postanowiłem zostać i nie zmieniać celu. W zeszłym roku byliśmy bardzo blisko, bo wygraliśmy rundę zasadniczą. Niestety, przegraliśmy w półfinale, ale tak już w tym sporcie bywa. Nie mogę się doczekać, aż znów z Polonią podejmiemy rękawicę na nowo. Zależy mi na tym, by być liderem dla zespołu. Dam z siebie wszystko. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam zrobić krok w przód ku Ekstralidze.

fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×