Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Koziołki wybrały kapitana na sezon 2023!

Koziołki

Autor: Patrycja Kowalczuk

Koziołki wybrały kapitana na sezon 2023!

Kadra seniorska Motoru Lublin od środy znajduje się na zgrupowaniu w Calpe, w Hiszpanii. Zawodnicy przygotowują się do nadchodzącego sezonu, wybierając się na długie wycieczki rowerowe po okolicy, grając w piłkę czy ćwicząc na hali. Niedawno Koziołków odwiedził Maciej Janowski, który wybrał się razem z drużyną z Lublina na wycieczkę rowerową. Natomiast dzisiaj miało miejsce głosowanie, podczas którego zawodnicy wybrali spośród siebie nowego kapitana. Tę rolę w zeszłym sezonie pełnił Mikkel Michelsen, który to w sezonie 2023 będzie reprezentował Włókniarza Częstochowę.

Zengota nie ukrywa zainteresowania jego osobą. „Miałem propozycję z innych klubów”

W niedzielę wieczorem Speedway Motor Lublin podał za pomocą swoich mediów społecznościowych, że zawodnicy wybrali nowego kapitana drużyny na nadchodzący sezon. Jednogłośnie zadecydowano, że zostanie nim Jarosław Hampel.

Jarosław Hampel jest najstarszym zawodnikiem jeżdżącym w barwach Motoru (w kwietniu tego roku skończy 41 lat). Do Lublina przyszedł w 2020 roku i od tamtej pory wystartował w 268 biegach. Najwięcej startów z koziołkiem na plastronie zaliczył w zeszłym sezonie – 114 i wypracował średnią biegopunktową na poziomie 1,868. Był trzecim najlepiej punktującym zawodnikiem Motoru w sezonie 2022, zaraz po Michelsenie i Kuberze. Największym atutem dwukrotnego wicemistrza świata jest niezaprzeczalnie doświadczenie. Czy Hampel sprawdzi się w roli kapitana, pokaże nadchodzący sezon. Niemniej jest to wybór, którego oczekiwali raczej wszyscy kibice z Koziego Grodu.

Fot Speedway Motor Lublin

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *