Żużel - Best Speedway Tv

Kary za mecz w Rawiczu, zbyt niskie czy zbyt wysokie? Werdykt GKSŻ po półfinale 2. Ligi Żużlowej | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Kary za mecz w Rawiczu

Kary za mecz w Rawiczu, zbyt niskie czy zbyt wysokie? Werdykt GKSŻ po półfinale 2. Ligi Żużlowej

Kary za mecz w Rawiczu, zbyt niskie czy zbyt wysokie?

Podczas półfinałowego meczu play-off 2. Ligi Zużlowej pomiędzy Metalika Recycling Kolejarz Rawicz a SpecHouse PSŻ Poznań, doszło do incydentów z udziałem przedstawicieli obu drużyn. GKSŻ przeprowadziła w tej sprawie postępowanie dyscyplinarne i wydała werdykt. Dla niektórych nałożone kary są zbyt niskie, bo wynoszą od dwóch do sześciu tysięcy. GKSŻ nie zgadza się jednak z takim stanowiskiem.

– “Każdy dziennikarz ma prawo wydać opinię na temat wysokości kar. Warto jednak, by wcześniej zapoznał się z merytorycznie z genezą decyzji. Ze strony GKSŻ mogę powiedzieć, że komisja wspólnie z prawnikiem GKSŻ zapoznała się z materiałem zgromadzonym w sprawie, a następnie dokonała oceny stanu faktycznego. Niezwykle istotne okazały się nagrania. Warto mocno podkreślić, że one nie wskazywały, tak jak to próbowały przekazywać niektóre media internetowe, by doszło do bójki w dosłownym tego słowa znaczeniu” – tłumaczy Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ, dla polskizuzel.pl

Jak widać zatem dla GKSŻ kary te są odpowiednio wysokie, i patrząc na fakt, że do rękoczynów bezpośrednio jednak nie doszło, to wydaje się, że mają oni rację.

Ekstraliga U-24. Finał rozgrywek już dzisiaj w Lesznie!

– “Poza tym obwinieni przyznali się do winy oraz złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. To stanowiło podstawę do złagodzenia kary. Nie bez znaczenia dla sprawy była także okoliczność wcześniejszego braku karalności oraz fakt, że czyny w większości nie były dokonane przez zawodników, a przez ich pracowników. To istotne przy orzekaniu wysokości kar pieniężnych, bo należy mieć na uwadze zarobki pracowników. W ocenie komisji bezwzględne kary pieniężne stanowią wystarczające narzędzie prewencyjne, by zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości”– podsumował Fiałkowski, także dla polskizuzel.pl

Po tych słowach można stwierdzić, że kary mogą być nawet za duże. Pracownicy faktycznie nie zarabiają tyle pieniędzy, a to głównie oni dopuścili się do tych incydentów. Każdy jednak powinien ocenić sam, czy kary w wysokości od dwóch do sześciu tysięcy są odpowiednie.

fot. Sandra Rejzner

Zostaw komentarz

×