Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Karol Żupiński zasila szeregi SpecHouse PSŻ Poznań!

Karol Żupiński

Autor: Dawid Procajło

Karol Żupiński zasila szeregi SpecHouse PSŻ Poznań!

Tym razem poznańskie Skorpiony uzupełniają formację młodzieżową o kolejnego zawodnika, w przeszłości bardzo dobrze rokującego, pokonującego niejednokrotnie swoich rówieśników, którzy obecnie znacznie lepiej wywindowali swoje kariery. Po ostatnich dwóch nieudanych sezonach żużlowiec zdecydował się na transfer do beniaminka dając sobie kolejną szansę na powrót do dobrego ścigania.
galeria 1 2
Karol Żupiński zasila szeregi SpecHouse PSŻ Poznań! 3

Karol Żupiński bo o nim mowa, przechodzi do zespołu SpecHouse PSŻ Poznań po szczególnie nieudanym dla siebie sezonie startów zarówno w PGE Ekstralidze jak i eWinner 1 lidze. 20-letni wychowanek Wybrzeża Gdańsk, nie może zaliczyć startów w ostatnich latach do najbardziej udanych. Po obiecujących pierwszych trzech pierwszoligowych sezonach w barwach gdańskiej drużyny, żużlowiec zmienił barwy klubowe przed sezonem 2021 i przeszedł do toruńskiego Apatora.


Zmiana ta nie wyszła zawodnikowi do końca na dobre i po pierwszym słabszym sezonie zakończonym średnią biegową (0,546), Karol Żupiński stracił miejsce w podstawowym zestawieniu młodzieżowców w barwach toruńskich aniołów. Początek minionych rozgrywek w barwach For Nature Solutions Apator Toruń także wypadł dosyć blado i zawodnik postanowił szukać odbudowy na wypożyczeniu w swojej macierzystej drużynie a więc Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Niestety i to na niewiele się zdało, młody żużlowiec nie został sklasyfikowany zarówno w PGE Ekstralidze ze średnią biegową (0,143) jak i w rozgrywkach eWinner 1 ligi notując wynik (0,474).

galeria 2 2
Karol Żupiński zasila szeregi SpecHouse PSŻ Poznań! 4

Po tak nieudanym czasie z pomocną ręką do młodego żużlowca przychodzi zespół beniaminka eWinner 1 ligi drużyna SpecHouse PSŻ Poznań. Ekipa Skorpionów ma patent do odbudowy zawodników, którzy znaleźli się na zakręcie i podobne przekonanie panuje wobec przypadku takiego zawodnika jak Karol Żupiński. Orędownikiem jego transferu przed sezonem 2021 do Apatora Toruń był jego ówczesny menedżer i zarazem obecny Skorpionów a więc Tomasz Bajerski. Wydaje się więc, że po trudnym ostatnim okresie czasu, nadchodzący rok może zdecydować o dalszych losach kariery tego zawodnika.

Foto: Sonia Kaps


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×