Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Kapitan Unii Tarnów kończy karierę

Unii Tarnów

Autor: Krzysztof Choroszy

Kapitan Unii Tarnów kończy karierę

W najbliższą niedzielę odbędzie się VI Memoriał Krystiana Rempały, który jest wspomnieniem tragicznie zmarłego byłego juniora Unii Tarnów. Tegoroczna edycja będzie specjalna również z innych powodów, gdyż karierę zakończyć postanowił kapitan „Jaskółek”.

Jak poinformował tarnowski klub w swoich mediach społecznościowych wychowanek Unii, Ernest Koza, zdecydował o tym, że nie będzie on kontynuował swojej kariery zawodniczej. Nie zobaczymy więc tarnowianina już więcej w roli żużlowca, a pożegnanie Kozy nastąpi podczas niedzielnego memoriału rozgrywanego w „Jaskółczym Gnieździe”.

Decyzja zawodnika może być dla niektórych szokiem, gdyż ma on dopiero 29-lat, co nie jest jeszcze zaawansowanym wiekiem dla żużlowca. Przyczyny takiego działania nie są znane, a mogą być one różne. Prawdopodobnie w przypadku wychowanka „Jaskółek” chodzi o brak chęci z jazdy na żużlu, bądź nie znalezienie miejsca w żadnym z zespołów.

Ernest Koza reprezentował barwy tarnowian w latach 2014-2015, 2019-2021 oraz w roku 2023. W drużynie Unii jeździł na wszystkich trzech poziomach rozgrywkowych i z pewnością był jednym z ulubieńców miejscowej publiczności, zostając także kapitanem zespołu.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *