Kandydat na mistrza kontra pretendent do spadku. Czy GKM zaskoczy również Stal?

Już w tę niedzielę o 16:30 dojdzie do kolejnego starcia w przy ul. Hallera 4. Do Grudziądza zawita kolejny mocny klub i tym razem będzie to Stal Gorzów. W piątek GKM zszokował wszystkich pokonując u siebie Betard Spartę Wrocław, czy uda im się to i tym razem?

Zawodnicy z Grudziądza w piątek pokazali, że wbrew oczekiwaniom nie zamierzają być w tej lidze “chłopcem do bicia”. Pedersen, Pawlicki i Kasprzak są w niezłej formie, a ostatnio świetnie spisali się również juniorzy GKM-u. Zawodnicy podczas piątkowego meczu udowodnili, że potrafią jeździć na własnym torze, ale mimo wszystko tamto zwycięstwo zawdzięczają głównie kontuzji Woffindena. Stal podobnie, jak Sparta nie będzie łatwym rywalem, ale zaangażowanie w Grudziądzu jest ogromne i ciężko na razie stwierdzić, czy to wystarczy. Warto również przypomnieć, że w składzie grudziądzan wciąż poniżej oczekiwań jeździ Krakowiak i Bjerre.

Stal na ten moment ma 2 mecze i tyle samo zwycięstw, oraz Mistrza Świata w drużynie, co samo w sobie jest sporą przewagą. Zwycięstwo w Lesznie było ogromnym sukcesem i ciężko sobie wyobrazić, by po takim wyczynie ekipa z Gorzowa miała przegrać z Grudziądzem, gdzie skład jest zdecydowanie słabszy. Do tej pory jedynym słabym punktem w zespole był Rafał Karczmarz, ale tym razem w składzie awizowanym znalazł się Marcus Birkemose, który ma za sobą udany występ w lidze duńskiej. Stal jest obecnie jedną z silniejszych drużyn w Ekstralidze, a celem ich rywali jest jedynie uniknięcie spadku.

Na papierze goście są zdecydowanymi faworytami tego pojedynku, ale po ostatnim meczu w Grudziądzu nie można wykluczać niespodzianki. GKM ma słabszy skład i poważny problem z jazdą w parze, ale to wciąż są wielkie nazwiska, które dodatkowo będą posiadać atut własnego toru.

Moje Bermudy Stal Gorzów:

1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculik
4. Marcus Birkemose
5. Bartosz Zmarzlik
6. Kamil Nowacki
7. Wiktor Jasiński

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz:

9. Krzysztof Kasprzak
10. Kenneth Bjerre
11. Norbert Krakowiak
12. Przemysław Pawlicki
13. Nicki Pedersen
14. Mateusz Bartkowiak
15. Denis Zieliński

fot. Sonia Kaps

0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *