Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Kandydat na mistrza kontra pretendent do spadku. Czy GKM zaskoczy również Stal?

Kandydat na mistrza kontra pretendent do spadku. Czy GKM zaskoczy również Stal?

Autor: Jakub Żak

Kandydat na mistrza kontra pretendent do spadku. Czy GKM zaskoczy również Stal?

Już w tę niedzielę o 16:30 dojdzie do kolejnego starcia w przy ul. Hallera 4. Do Grudziądza zawita kolejny mocny klub i tym razem będzie to Stal Gorzów. W piątek GKM zszokował wszystkich pokonując u siebie Betard Spartę Wrocław, czy uda im się to i tym razem?

Zawodnicy z Grudziądza w piątek pokazali, że wbrew oczekiwaniom nie zamierzają być w tej lidze „chłopcem do bicia”. Pedersen, Pawlicki i Kasprzak są w niezłej formie, a ostatnio świetnie spisali się również juniorzy GKM-u. Zawodnicy podczas piątkowego meczu udowodnili, że potrafią jeździć na własnym torze, ale mimo wszystko tamto zwycięstwo zawdzięczają głównie kontuzji Woffindena. Stal podobnie, jak Sparta nie będzie łatwym rywalem, ale zaangażowanie w Grudziądzu jest ogromne i ciężko na razie stwierdzić, czy to wystarczy. Warto również przypomnieć, że w składzie grudziądzan wciąż poniżej oczekiwań jeździ Krakowiak i Bjerre.

Stal na ten moment ma 2 mecze i tyle samo zwycięstw, oraz Mistrza Świata w drużynie, co samo w sobie jest sporą przewagą. Zwycięstwo w Lesznie było ogromnym sukcesem i ciężko sobie wyobrazić, by po takim wyczynie ekipa z Gorzowa miała przegrać z Grudziądzem, gdzie skład jest zdecydowanie słabszy. Do tej pory jedynym słabym punktem w zespole był Rafał Karczmarz, ale tym razem w składzie awizowanym znalazł się Marcus Birkemose, który ma za sobą udany występ w lidze duńskiej. Stal jest obecnie jedną z silniejszych drużyn w Ekstralidze, a celem ich rywali jest jedynie uniknięcie spadku.

Na papierze goście są zdecydowanymi faworytami tego pojedynku, ale po ostatnim meczu w Grudziądzu nie można wykluczać niespodzianki. GKM ma słabszy skład i poważny problem z jazdą w parze, ale to wciąż są wielkie nazwiska, które dodatkowo będą posiadać atut własnego toru.

Moje Bermudy Stal Gorzów:

1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculik
4. Marcus Birkemose
5. Bartosz Zmarzlik
6. Kamil Nowacki
7. Wiktor Jasiński

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz:

9. Krzysztof Kasprzak
10. Kenneth Bjerre
11. Norbert Krakowiak
12. Przemysław Pawlicki
13. Nicki Pedersen
14. Mateusz Bartkowiak
15. Denis Zieliński

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *