Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Artykuły

Kampanię sezonu 2021 czas zacząć! Pierwszy przedsezonowy trening SpecHouse PSŻ Poznań.

Kampanię sezonu 2021 czas zacząć! Pierwszy przedsezonowy trening SpecHouse PSŻ Poznań.

Autor: Dawid Procajło

Oceń Wpis
bstv 1536x162 6
Kampanię sezonu 2021 czas zacząć! Pierwszy przedsezonowy trening SpecHouse PSŻ Poznań. 6

Kampanię sezonu 2021 czas zacząć! Pierwszy przedsezonowy trening SpecHouse PSŻ Poznań.

Gdy dwa dni temu stało się pewne, iż ze startu w rozgrywkach 2 ligi żużlowej zrezygnował niemiecki zespół Wolfe Wittstock oraz przeorganizowany na nowo został terminarz dla potwierdzonej 6 zespołowej ligi, drużyny mogły już z większą dozą pewności organizacyjnej, rozpocząć przygotowania do wydaje się już ostatecznego startu rozgrywek.

Nie inaczej miało to miejsce wczoraj na Golęcińskim owalu gdzie miejscowa drużyna SpecHouse PSŻ Poznań, rozpoczęła swój pierwszy trening przed swoim inauguracyjnym meczem (15.05. OK Bedmet Kolejarz Opole [W]).

Na pierwszym rozruchu jak informuje post oficjalnej strony klubu na portalu społecznościowym Facebook, można zobaczyć zdjęcia z pierwszych kółek na torze oraz zaplecza zawodników w parku maszyn. Obecny na miejscu trener Piotr Paluch mógł się przyjrzeć trzem zawodnikom, którzy już wcześniej zostali potwierdzeni do jazdy w tym sezonie a byli to, jeżdżący już w zeszłym sezonie na zasadzie wypożyczenia z Ewinner Apatora Toruń, teraz już jako pełnoprawny zawodnik Matias Nielsen (U24), Lars Skupień (U24) oraz młodzieżowiec mający za sobą zeszłosezonowy nieudany debiut w PGE Ekstralidze w barwach ROWu Rybnik w meczu z RM Solar Falubaz Zielona Góra, a więc Kacper Kłosok (U19). Największe zainteresowanie kibiców popularnych poznańskich Skorpionów, śledzących oficjalny profil klubu na wspomnianym wcześniej portalu społecznościowym, była jednak obecność dwóch zawodników przywdziewających barwy Motoru Lublin. Dla bacznie obserwujących kibiców drugoligowych rozgrywek nie jest to jednak zaskoczenie, ponieważ jedynym dotychczas potwierdzonym zawodnikiem młodzieżowym na sezon 2021 był wspomniany wcześniej Kacper Kłosok. 

Było więc pewne, że klub będzie poszukiwał kolejnych zawodników na tą pozycję, którzy spełniają kryteria U21, a zarazem nie mają szans na jazdę w swoim macierzystym klubie, dzięki czemu będzie istnieć możliwość ich wypożyczenia. Po ogłoszonych w listopadzie składach we wszystkich klubach jeżdżących w polskich rozgrywkach żużlowych, jedną z takich drużyn, która posiadała w swoich szeregach największą grupę zawodników młodzieżowych, był właśnie Motor Lublin, gdzie od początku było przesądzone, iż podstawowymi zawodnikami tej formacji będą uznawani za jednych z najlepszych młodzieżowców w całej PGE Ekstralidze Wiktor Lampart oraz Mateusz Cierniak. Sam klub na tą chwilę nie potwierdził jeszcze tych zawodników do jazdy, ale jak udało się ustalić są to : Jan Rachubik oraz Jakub Szpytma.

Reklamy

W wywiadzie przeprowadzonym pod koniec marca przez jeden z portali żużlowych prezes PSŻ Poznań Pan Arkadziusz Ładziński wspominał o rozmowach z innym młodzieżowcem rodem z ROW-u Rybnik, który na przełomie stycznia i lutego zdążył się wsławić w… walce na gali KSW, mowa tu oczywiście o Dominiku Tymanie, który także do tej pory nie został potwierdzony do jazdy. W najbliższym czasie można zatem się spodziewać kolejnych doniesień z klubu dotyczących zawodników młodzieżowych, którzy będą reprezentować barwy Skorpionów w nadchodzącym sezonie.

Uff można powiedzieć – nareszcie się dzieje! Wierni kibice poznańskiego żużla także mogą już zacząć się szykować do nadchodzącego wielkimi krokami sezonu 2021. Na koniec wypadałoby życzyć zawodnikom dużo zdrowia oraz niezawodnego sprzętu, a działaczom by konsekwentnie realizowali misję harmonijnego rozwoju żużla na Golęcinie. Skorpiony do boju!

PSZ 4
Kampanię sezonu 2021 czas zacząć! Pierwszy przedsezonowy trening SpecHouse PSŻ Poznań. 7
PSZ 2
Kampanię sezonu 2021 czas zacząć! Pierwszy przedsezonowy trening SpecHouse PSŻ Poznań. 8
PSZ 1
Kampanię sezonu 2021 czas zacząć! Pierwszy przedsezonowy trening SpecHouse PSŻ Poznań. 9

fot. https://www.facebook.com/pszpoznan

bst2 2
Kampanię sezonu 2021 czas zacząć! Pierwszy przedsezonowy trening SpecHouse PSŻ Poznań. 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×