Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Kacper Szopa a Cellfast Wilki Krosno: Prawda za zasłoną manipulacji

Kacper Szopa
Fot. Mateusz Biskup

Autor: Redakcja

Kacper Szopa a Cellfast Wilki Krosno: Prawda za zasłoną manipulacji

Kacper Szopa, młody zawodnik żużlowy, znalazł się w centrum uwagi po opublikowaniu informacji na portalu zrzutka.pl przez jego opiekuna. Opinia publiczna została wprowadzona w błąd, dlatego klub Cellfast Wilki Krosno postanowił zdementować przedstawione tam informacje.

Według klubu, ojciec Kacpra miał już we wrześniu 2023 roku możliwość wyboru kontraktu z Cellfast Wilki Krosno oraz zmiany barw klubowych. Jednakże opiekun Kacpra kategorycznie odrzucił tę propozycję, informując, że syn będzie kontynuował karierę w innym klubie. Pomimo tego, że minęły dwa miesiące, a konkretnie do 14 listopada 2023 roku, opiekun zawodnika nie znalazł nowego klubu dla Kacpra i zwrócił się ponownie do Cellfast Wilki Krosno, proponując podpisanie kolejnej umowy bez określenia warunków finansowych. Klub jednak nadal nie otrzymał potwierdzenia, że Kacper chciałby kontynuować jazdę w ich barwach.

Wobec braku nowej oferty klubu dla Kacpra, zgodzili się na jego udział w treningach przedsezonowych w Krośnie. Jednakże po upadku podczas jednego z treningów, Kacper zdecydował się założyć zrzutkę wśród kibiców na koszty związane ze stratą sprzętu. Klub uważa, że jest to manipulacja ze strony otoczenia zawodnika i zapewnia, że udzielał wsparcia podczas treningów.

Cellfast Wilki Krosno podkreśla, że w obecnej sytuacji nie widzą możliwości kontynuacji współpracy z Kacprem i umożliwiają mu rozwój poza ich klubem. Klub będzie oczekiwał zwrotu poniesionych nakładów finansowych związanych z szkoleniem zawodnika. Warto dodać, że Kacper otrzymał 200 tysięcy złotych netto na przygotowanie do sezonu 2023 zgodnie z podpisanym kontraktem.

Klub zaznacza również, że ich akademia żużlowa nadal rozwija się, a kolejni młodzi zawodnicy uzyskują licencje w różnych kategoriach. Liczą na to, że postępy ich młodych zawodników będą cieszyć już w nadchodzącym sezonie w różnych zawodach.

W związku z tymi informacjami klub Cellfast Wilki Krosno apeluje do opinii publicznej o nieuleganie manipulacjom i przedstawianiu prawdziwego obrazu sytuacji.

Pełna treść oświadczenia Cellfast Wilki Krosno:

W związku z wczorajszą publikacją Kacpra Szopy w serwisie zrzutka.pl pragniemy zdementować przedstawione tam informacje wprowadzające w błąd opinię publiczną.

Ojciec zawodnika otrzymał już we wrześniu 2023 roku do wyboru zarówno propozycję kontraktu w Cellfast Wilkach Krosno, jak i zgodę na zmianę barw klubowych. Opiekun Kacpra Szopy od razu jednak jednoznacznie i kategorycznie odrzucił wariant jazdy w krośnieńskich barwach i poinformował, że syn będzie kontynuował żużlową przygodę w innym klubie.

Po upływie dwóch miesięcy w ostatnim dniu okna transferowego tj. 14 listopada 2023 roku, w godzinach popołudniowych ojciec zawodnika zgłosił się do klubu informując o braku znalezienia nowego pracodawcy i prosząc o podpisanie przynależności klubowej w Wilkach na kolejny rok bez określenia warunków finansowych. Otrzymaliśmy wówczas informację, iż w dalszym ciągu Kacper Szopa nie ma zamiaru jazdy w Krośnie i nadal rozmawia z innymi klubami na temat zmiany barw.

Nie chcąc hamować rozwoju zawodnika, zgodziliśmy się na jego udział w przedsezonowych treningach na torze w Krośnie. Ze zdumieniem przeczytaliśmy, iż po treningowym upadku zawodnik nie otrzymał wsparcia od naszego klubu i założył zrzutkę wśród kibiców na nieokreślone przez nikogo niezależnego straty sprzętowe. To wyjątkowo perfidna manipulacja dokonana przez otoczenie zawodnika. Apelujemy, by nie ulegać przekazowi zawartemu w wyżej wymieniowej zrzutce.

Jednocześnie w związku z zaistniałą sytuacją podkreślamy iż obecnie tak jak sam zawodnik my również nie widzimy już możliwości kontynuacji współpracy i nadal umożliwiamy rozwój poza strukturami Cellfast Wilków. Nasz klub w momencie zmiany barw klubowych będzie oczekiwał jedynie zwrotu poniesionych w procesie szkolenia nakładów finansowych. Dla transparentności pragniemy poinformować, że na same przygotowanie do sezonu 2023 Kacper Szopa otrzymał 200 tysięcy złotych netto, wypłacone w całości zgodnie z kontraktem przed rozgrywkami. W tym miejscu musimy zaznaczyć, iż przez 3 lata współpracy z Kacprem Szopą, otoczeniu zawodnika zawsze nie odpowiadała forma ani kontraktu amatorskiego, ani zawodowego, a opiekun Kacpra nieustannie przyjmuje roszczeniową postawę w każdym elemencie. Stąd dzisiejsza decyzja o definitywnym zakończeniu współpracy.

Dodajmy, iż żużlowe licencje w naszym klubie uzyskują kolejni wychowankowie w kategoriach 500cc i 250cc, a nasza żużlowa akademia rozwija się zgodnie z planem. Liczymy, że postępy naszych młodych zawodników będą cieszyć już w tym sezonie w zawodach DMPJ, kategorii 250cc oraz miniżużla.

FB IMG 1712074291031
Fot. Mateusz Biskup
Wilki Krosno
Fot. Mateusz Biskup

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *