Kacper Grzelak podpisał nowy kontrakt z klubem z Ostrowa Wielkopolskiego

Kacper Grzelak

Autor: Sebastian Krauz

Kacper Grzelak to kolejny młodzieżowiec, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z klubem z Ostrowa Wielkopolskiego. Dla Grzelaka będzie to już piąty sezon spędzony w Arged Malesie Ostrów.

W kończącym się sezonie 19-latek miał okazję zadebiutować w PGE Ekstralidze. Młodzieżowiec wystąpił w 7 meczach i pojawił się 14 razy na torze. Nie wygrał żadnego biegu oraz nigdy nie dojechał na drugiej pozycji. Trzecie miejsce zajmował 3 razy a 11 biegów zakończył bez punktów. Uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 0,214.

Zdecydowanie lepiej radził on sobie w rozgrywkach U-24 Ekstraligi. W niej wystąpił w 16 meczach i pojawił się 70 razy na torze. Wygrał 8 biegów, 27 razy przyjeżdżał na drugiej pozycji a 23 razy na trzeciej. W 12 biegach nie zdobył punktów. Jego bilans w tych rozgrywkach to 101 punktów i 26 bonusów, które przełożyły się na średnią biegopunktową na poziomie 1,814.

Ruszył remont stadionu w Poznaniu! Na pierwszy ogień poszły bandy

Kacper Grzelak w sezonie 2022 zdobył kilka ważnych medali. Najważniejszym z nich jest niewątpliwie złoty medal a wygranie rozgrywek U-24 Ekstraligi. Młodzieżowiec zdobył także brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Był także finalistą Mistrzostw Europy Juniorów U19 w Nagyhalasz.

Wcześniej spadkowicz z PGE Ekstraligi poinformował o podpisaniu kontraktów z Victorem Palovaarą, Jakubem Krawczykiem, Matiasem Nielsenem, Sebastianem Szostakiem, Oliverem Berntzonem i Jakubem Pocztą. Z klubem pożegnał się natomiast Tomasz Gapiński.