Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Już nie Platinum. Motor Lublin ze zmienioną nazwą

Motor Lublin
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Już nie Platinum. Motor Lublin ze zmienioną nazwą

Na nieco ponad miesiąc przed startem sezonu 2024 dowiedzieliśmy się, że Motor Lublin przystąpi do rozgrywek z nową nazwą. Człon „Platinum” zostaje zastąpiony przez „Orlen Oil”. Powód jest prosty.

W praktyce nie zmienia się zupełnie nic, ponieważ spółka Orlen Oil odpowiadała oczywiście za Platinum widoczne w nazwie. Zmiana nazewnictwa przed sezonem 2024 jest spowodowana wyłącznie tym, że z rynku zniknęła marka Platinum. W związku z tym sponsor tytularny aktualnych drużynowych mistrzów Polski będzie już widoczny pod nazwą głównej spółki.

Orlen Oil Motor Lublin po raz kolejny przystąpi do rozgrywek PGE Ekstraligi. W drużynie jeździ aktualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik, a także dwóch innych czołowych zawodników ostatniego cyklu Speedway Grand Prix – Fredrik Lindgren i Jack Holder. Teraz do tej trójki w elitarnym cyklu dołącza Dominik Kubera, a swój pierwszy rok w roli seniora ma przed sobą Mateusz Cierniak. Dziurę po nim w formacji młodzieżowej wypełniono Wiktorem Przyjemskim – gwiazdą ostatnich lat Metalkas 2. Ekstraligi.

20230820 DSC06755
Fot. Kazimierz Kożuch
20230820 DSC06984
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *