Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Junior Włókniarza z przerwą od startów. Jest już po operacji

Kajetan Kupiec
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Junior Włókniarza z przerwą od startów. Jest już po operacji

Podczas środowych zawodów jednej z rund Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Łodzi upadek zaliczył młodzieżowiec Tauron Włókniarza Częstochowa, Kajetan Kupiec. Młody zawodnik zapoznał się z torem już w swoim pierwszym starcie i został przewieziony do szpitala na szczegółowe badania. Te wykazały złamanie obojczyka.

Kompletni Polacy z awansem do finału SGP3!

W czwartkowy poranek klub z Częstochowy przekazał, że Kupiec już przeszedł operację i teraz czeka go rehabilitacja:

„Kajetan Kupiec jest już po zabiegu zespolenia kości obojczyka. Nasz zawodnik jest pod opieką łódzkich lekarzy. Kupiec kontuzji (złamany obojczyk) nabawił się w środowej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, która rozegrana została na łódzkiej Moto Arenie. Kajetanowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!” – przekazał klub za pośrednictwem Facebooka.

Kontuzja 17-latka nie jest dla Włókniarza żadną tragedią. Wszak zespół spod Jasnej Góry dysponuje w tym sezonie trzema równorzędnymi juniorami, którymi rotował, gdy wszyscy byli w pełni zdrowi. W dwóch pozostałych meczach rundy zasadniczej zobaczymy na pozycjach młodzieżowych Franciszka Karczewskiego oraz Kacpra Halkiewicza. Kajetan Kupiec będzie zapewne szykowany na powrót do walki o skład na fazę play-off.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *