Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Josh Pickering przed debiutem w Gnieźnie: Jestem gotowy na sobotę

Josh Pickering
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Josh Pickering przed debiutem w Gnieźnie: Jestem gotowy na sobotę

Josh Pickering to nowy zawodnik w składzie Startu Gniezno. W rozmowie z klubową telewizją opowiedział o ostatnich treningach na swoim nowym domowym torze w Polsce oraz o zbliżającym się wielkimi krokami debiucie w barwach Startu.

Znamy składy na szlagier 2. kolejki PGEE

Na początku tygodnia Josh Pickering trenował na owalu w Gnieźnie. Wcześniej pogoda nie sprzyjała, gdy przyjeżdżał do Polski, więc każdy trening przed sobotnim debiutem ligowym był na wagę złota.

„Dobrze jest być w Gnieźnie. Byłem tutaj dwa dni nieco wcześniej, ale niestety pogoda nie pomogła nam wtedy i oba treningi zostały odwołane. Dziś miałem tu dobry dzień, wykorzystaliśmy czas z moim mechanikiem Pawłem na sprawdzenie kilku rzeczy. Jestem gotowy na sobotę”

Australijczyk został awizowany w gnieźnieńskim składzie pod numerem 10. Co ciekawe, pierwszy mecz sezonu będzie dla niego starciem z jego byłym klubem. 26-latek jeździł bowiem w zeszłym roku w barwach Kolejarza Rawicz. Jak sam mówi, nie odczuwa jednak żadnej dodatkowej presji.

„Nie ma jakiejś presji w związku z tym, że dali mi szansę w zeszłym roku, byłem ich zawodnikiem. W tym roku drogi się rozeszły, jestem szczęśliwy z faktu, że znalazłem się w Gnieźnie. Do każdego meczu podchodzę przygotowany tak samo, każde spotkanie jest dla mnie ważne. Nie mogę się doczekać sobotniego spotkania, wierzę, że będzie dla nas dobre”

Josh Pickering startuje w tym sezonie w barwach czterech klubów. Australijczyk z całą pewnością będzie miał dużo jazdy, ale należy do tych zawodników, którzy właśnie takiej ilości spotkań potrzebują, by być w jak najlepszej formie.

„Bardzo lubię dużo jeździć. Mam w sumie cztery kluby – dwa w Anglii, tu w Polsce i mam jeszcze kontrakt w lidze duńskiej. Wydaje mi się, że wyjdzie mi około 74 spotkań w tym sezonie, nie uwzględniając play-off. To będzie pracowity sezon”

Start Gniezno podejmie u siebie Metalika Recycling Kolejarz Rawicz już w najbliższą sobotę. Start do pierwszego biegu o godzinie 14:00.

Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *