Żużel - Best Speedway Tv

Jerzy Kanclerz: "Martwi mnie postawa w niektórych wyścigach Adriana Miedzińskiego czy Daniela Jeleniewskiego" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jerzy Kanclerz: „Martwi mnie postawa w niektórych wyścigach Adriana Miedzińskiego czy Daniela Jeleniewskiego”

Jerzy Kanclerz

Jerzy Kanclerz: „Martwi mnie postawa w niektórych wyścigach Adriana Miedzińskiego czy Daniela Jeleniewskiego”

Zawodnicy Polonii Bydgoszcz nie mają powodów, by narzekać na słabe przygotowania do sezonu. „Gryfy” mają za sobą sporo treningów, odjechali już 2 sparingi z Apatorem i z Ostrovią, a część żużlowców wzięła również udział w Kryterium Asów. Teraz na łamach polskizuzel.pl na temat formy swoich zawodników wypowiedział się Prezes klubu Jerzy Kanclerz.

277529960 381842527276684 4822003056852243155 n

„Martwi mnie postawa w niektórych wyścigach Adriana Miedzińskiego czy Daniela Jeleniewskiego. To było widać w Kryterium Asów. Oni mają jednak jeszcze czas, żeby się poprawić i uważam, że to nastąpi. W teorii mocniej liczę na Daniela u siebie, a na Adriana na wyjeździe, aczkolwiek życie może napisać zupełnie inny scenariusz, bo to tylko sport. Jestem za to podbudowany postawą Przemysława Koniecznego. Sylwetka na motocyklu wygląda już w porządku, a wiem, że teraz będzie inwestować w nowy silnik” – mówi sternik Bydgoskiego klubu.

Jerzy Kanclerz chwali również postawę zagranicznych liderów swojego zespołu, którzy do tej pory bardzo dobrze prezentowali się w różnych zawodach zarówno w Polsce, jak i za granicą – „Bardzo dobrze w Kryterium Asów pokazał się Kenneth Bjerre i o niego jestem całkowicie spokojny. Stawka była przecież bardzo silna. Niektórzy obawiali się, że Duńczyk nie zainwestuje w sprzęt, a ja mówiłem, że jemu się to nie opłaca, bo kontrakt został zbudowany w motywacyjny sposób. To się potwierdza. Kenneth będzie dobrze zarabiać, jeśli osiągnie określony przedział punktowy, więc wysokiej klasy sprzęt jest w jego interesie. Z kolei Matej Zagar zajął drugie miejsce w Manchesterze […]. To silny charakter, który ma coś do udowodnienia. Jestem przekonany, że w pierwszej lidze będzie bardzo solidny”.

Abrmaczyk Polonia nie będzie mogła skorzystać z Romana Lachbauma, ale w klubie nadal jest Oleg Michaiłow, który ma pełnić rolę zawodnika U24. Jerzy Kanclerz nie ma do niego większych zastrzeżeń i wierzy, że spełni oczekiwania – „Słabiej pojechał w Toruniu, ale później z każdym kolejnym biegiem było widać poprawę. W rewanżu i Kryterium Asów spisywał się naprawdę w porządku. Od niego nie oczekujemy dwucyfrowych zdobyczy. Takie zadania mają w tej drużynie inni żużlowcy” – mówi Prezes Polonii Bydgoszcz dla polskizuzel.pl.

Przypomnijmy, że „Gryfy” pierwszy mecz ligowy w sezonie 2022 odjadą w poniedziałek 11 kwietnia w niemieckim Landshut.

fot. Sonia Kaps

Reklamy

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×