Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Jego decyzja była szokująca. Wyjawił, dlaczego zakończył karierę

decyzja
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Jego decyzja była szokująca. Wyjawił, dlaczego zakończył karierę

Ernest Koza postanowił, że wraz z zakończeniem sezonu 2023, końca dobiegnie również jego żużlowa kariera. Zawsze, gdy tak młody zawodnik (29 lat) decyduje się na zawieszenie kevlaru na kołku, pojawia się masa pytań o powód takiej decyzji. W tym przypadku sprawa jest prosta, a wszelkie wątpliwości rozwiał sam zainteresowany.

Po VI Memoriale Krystiana Rempały, który był jednocześnie ostatnim oficjalnym startem na żużlu w wykonaniu Kozy, zawodnik rozmawiał z lokalną tarnów.ikc.pl. Oczywiście został zapytany o to, kiedy podjął decyzję o końcu kariery.

Powiem szczerze, że jakoś w trakcie sezonu. To było tak naprawdę trochę zaplanowane od dłuższego czasu. Chciałem widzieć jak te wyniki sportowe wypadną, w którą stronę to pójdzie. Stwierdziłem, że nie ma sensu tego ciągnąć na siłę. Mam małe dzieci i szukam też trochę stabilizacji. W sporcie kontuzja może się często zdarzyć, a to od razu wyklucza Cię z kilku spotkań, a to też cios pod kątem zarobkowym. – powiedział 29-latek.

W żużlu można zarobić świetne pieniądze, ale do tego niezbędna jest jazda na najwyższym poziomie, najlepiej w PGE Ekstralidze. Już w 1. Lidze słabsi zawodnicy mają problem, żeby godnie zarobić z uprawianego przez nich sportu. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że jeżdżący w 2. Lidze Koza przyznał, że trudno było mu utrzymać się z samego żużla.

Ciężko, nie będę ukrywał i mówił, że jest inaczej. Lata mi lecą, dlatego stwierdziłem, że kończę karierę żużlowca.

Kibice nadal jednak prawdopodobnie będą mogli oglądać zawodnika podczas zawodów. Ernest Koza przyznał bowiem, że nie zamierza oddalać się od żużla. Może będzie pomagał w tarnowskim parku maszyn, a może również będzie regularnym gościem w telewizyjnym studio.

Na pewno wciąż będę przy tym sporcie, będę się kręcił przy chłopakach, pomagał im. Cały czas będę blisko tego sportu. – powiedział Koza dla tarnów.ikc.pl.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×