Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Jason Doyle z klubem w Premiership!

Jason Doyle

Autor: Jakub Żak

Oceń Wpis

Jason Doyle z klubem w Premiership!

Mistrz Świata z 2017 roku przez prawie całą karierę ścigał się w ligach brytyjskich. W 2019 razem z Swindon Robins zwyciężył w Premiership, po czym jego dotychczasowy klub zawiesił działalność. Jason udał się do Szwecji, a konkretnie do Dackarny Malilla, z którą również wygrał zmagania ligowe. Teraz po roku przerwy Australijczyk wraca na brytyjskie tory, a w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Ipswich Witches.

Decyzja Jasona Doyle’a jest dość ciekawa, bo obecnie większość zawodników PGE Ekstraligi raczej decyduje się na jazdę w Bauhaus-Ligan, a nie w Premiership i to właśnie te rozgrywki w Szwecji uchodzą za bardziej opłacalne dla żużlowców, czego dowodem jest Daniel Bewley, który zrezygnował z jazdy dla Belle Vue Aces na rzecz Eskilstuny Smederny.

Jason Doyle poszedł jednak inną ścieżką i oprócz jazdy w Unii Leszno będzie ścigał się również dla Ipswich. Jest pierwszym oficjalnie ogłoszonym przez ten klub zawodnikiem na sezon 2022 i zdecydowanie ma predyspozycje do tego, by być jednym z najlepszych żużlowców w brytyjskiej Premiership.

fot. Paweł Wilczyński

Reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×