Żużel - Best Speedway Tv

Jason Doyle z klubem w Premiership! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jason Doyle z klubem w Premiership!

Jason Doyle

Jason Doyle z klubem w Premiership!

Mistrz Świata z 2017 roku przez prawie całą karierę ścigał się w ligach brytyjskich. W 2019 razem z Swindon Robins zwyciężył w Premiership, po czym jego dotychczasowy klub zawiesił działalność. Jason udał się do Szwecji, a konkretnie do Dackarny Malilla, z którą również wygrał zmagania ligowe. Teraz po roku przerwy Australijczyk wraca na brytyjskie tory, a w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Ipswich Witches.

Decyzja Jasona Doyle’a jest dość ciekawa, bo obecnie większość zawodników PGE Ekstraligi raczej decyduje się na jazdę w Bauhaus-Ligan, a nie w Premiership i to właśnie te rozgrywki w Szwecji uchodzą za bardziej opłacalne dla żużlowców, czego dowodem jest Daniel Bewley, który zrezygnował z jazdy dla Belle Vue Aces na rzecz Eskilstuny Smederny.

Jason Doyle poszedł jednak inną ścieżką i oprócz jazdy w Unii Leszno będzie ścigał się również dla Ipswich. Jest pierwszym oficjalnie ogłoszonym przez ten klub zawodnikiem na sezon 2022 i zdecydowanie ma predyspozycje do tego, by być jednym z najlepszych żużlowców w brytyjskiej Premiership.

fot. Paweł Wilczyński

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
×