Żużel - Best Speedway Tv

Jan Kvech będzie pierwszym zawodnikiem zielonogórskiego Stelmet Falubazu, który rozpocznie rywalizację w nadchodzącym sezonie. | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Jan Kvech

Jan Kvech będzie pierwszym zawodnikiem zielonogórskiego Stelmet Falubazu, który rozpocznie rywalizację w nadchodzącym sezonie.

Jan Kvech będzie pierwszym zawodnikiem zielonogórskiego Stelmet Falubazu, który rozpocznie rywalizację w nadchodzącym sezonie.

Jan Kvech niedawno podpisał kontrakt w lidze francuskiej. Czech związał się umową z Morizes Moto Club. Specyfika tamtejszych rozgrywek sprawia, że żużlowcy we Francji wyjadą na tor już w lutym. Wiele wskazuje na to, że 21-latek będzie pierwszym zawodnikiem zielonogórskiego Stelmet Falubazu, który rozpocznie rywalizację w nadchodzącym sezonie.

Przygoda Jana Kvecha ze spadkowiczem z PGE Ekstraligi do tej pory nie należała do udanych. Zdecydowanie dobrym posunięciem okazało się być zeszłoroczne wypożyczenie Czecha do Cellfast Wilków Krosno. Zawodnik z miejsca znalazł miejsce w składzie rewelacji poprzedniego sezonu eWinner 1. Ligi i pod koniec sezonu zaliczył bardzo przyzwoite występy. W trakcie przerwy zimowej mocno zainwestował w sprzęt, a na horyzoncie zbliża się dla niego data pierwszego wyjazdu na tor. Pierwsze spotkanie w lidze francuskiej odbędzie się już 19 lutego, a Kvech może dostać w nim szansę debiutu.

Czy to okaże się atutem zawodnika, a tym samym jego zespołu w Polsce? Jeśli weźmie udział w większości zaplanowanych sparingów Falubazu, to czeka go niezwykle pracowity początek sezonu. Zespół z Grodu Bachusa przed startem rozgrywek ma zmierzyć się w dwumeczach ze Stalą Gorzów, Unią Leszno i TŻ Ostrovią, a także odjechać mecz towarzyski ze szwedzką Vargarną Norrkoping.

Sytuacja pomiędzy Falubazem a Kvechem w trakcie okienka transferowego nie była klarowna. Nie da się ukryć, że dotychczasowe występy Czecha nie zadowalały zawodnika oraz klubu. Ostatecznie jednak strony doszły do porozumienia i pozostał on w Zielonej Górze. Skład zespołu realnie umożliwia mu walkę o miejsce w składzie zarezerwowane dla zawodnika do 24. roku życia.

Fot. Wojta-foto.cz

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×