Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Jan Kvech o Zengocie „Słaby psychicznie zawodnik”

Jan Kvech
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Jan Kvech o Zengocie „Słaby psychicznie zawodnik”

Drugie z dzisiejszych spotkań PGE Ekstraligi jest meczem o być albo nie być 2 najlepszej żużlowej lidze świata. NovyHotel Falubaz Zielona Góra podejmuje u siebie Fogo Unię Leszno. Przed meczem zapowiadało się, że obie drużyny zrobią wszystko, żeby wygrać, co oznacza, że możemy być świadkami ogromnej walki z obu stron. Już na początku meczu doszło do spięcia.

W trzecim wyścigu na torze działo się bardzo dużo. Zwycięstwo zanotował Piotr Pawlicki, który na trasie wyprzedził Janusza Kołodzieja. Za nimi również było gorąco, gdyż o jeden punkt ostry bój stoczyli Jan Kvech i Grzegorz Zengota. Na ostatnim okrążeniu wydawało się, że to zawodnik Fogo Unii przyjedzie przed rywalem. Na ostatnim łuku popełnił on błąd, a przed niego wyszedł Czech, który późnej przyblokował Zengotę na samej kresce.

Tym samym Jan Kvech zdołał utrzymać trzecią pozycję i dał swojej drużynie kolejne biegowe zwycięstwo. Dłużny nie pozostał mu jednak Grzegorz Zengota. Za sytuację na ostatniej prostej żużlowiec Fogo Unii Leszno zrewanżował się przy wjeździe do parku maszyn, gdzie wjechał przed Kvecha, zahaczając o jego motocykl, co spowodowało niegroźny upadek młodego Czecha. Zengota za swoje zachowanie otrzymał upomnienie.

W przerwie na kosmetykę toru do zachowania swojego rywala odniósł się Czech, który nie gryzł się w język po tym, jak doszło do spięcia z Zengotą – Nie, nie myślę o tym. Jakbym chciał, to bym go domknął do płotu, żeby po prostu by miał upadek. Nie chciałem tak zrobić. Zostawiłem mu tam miejsce, żeby miał to miejsce. Po prostu to dla mnie zawodnik, który nie umie przegrywać na torze, bo później tutaj pojechaliśmy do parkingu i on mnie tutaj zamknął w bramie. Po prostu dla mnie to słaby psychicznie zawodnik, bo nie umie przegrywać – mówił w wywiadzie dla Canal+ Sport.

Po pierwszej serii startów na zdecydowane prowadzenie wyszli zawodnicy NovyHotel Falubazu Zielona Góra. Zielonogórzanie prowadzą obecnie 27:15 i mogą z nadzieją patrzeć na dalszą część spotkania. Zapraszamy do śledzenia na żywo naszej tekstowej relacji live.

433895007 977593344374437 7584817936930936212 n
Fot. Roman Biliński
345605289 787552006207282 6026053546129465996 n
Fot. Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *