Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Speedway 2. Ekstraliga

Jakub Poczta na dłużej w Ostrowie

u24
Fot. TŻ Ostrovia

Autor: Sebastian Krauz

Jakub Poczta na dłużej w Ostrowie

Jakub Poczta to kolejny zawodnik który zdecydował się przedłużyć kontrakt z ekipą z Ostrowa Wielkopolskiego. 18-letni zawodnik w minionym roku najlepsze wyniki osiągał w U-24 Ekstralidze, MMPPK i DMPJ.

Jakub Poczta w minionym sezonie był tylko rezerwowym w pierwszej ekipie Arged Malesy Ostrów Wielkopolski. Wystąpił on w raptem pięciu meczach PGE Ekstraligi pojawiając się na torze 12 razy. Nie wygrał żadnego biegu a aż 8 zakończył bez punktów. Zdobył 5 punktów i 2 bonusy, które przełożyły się na średnią biegopunktową na poziomie 0,583. W większej ilości startów mocno przeszkodziła mu kontuzja, której nabawił się podczas I rundy DMPJ w Ostrowie.

– Gdyby nie kontuzja, która wybiła mnie z rytmu startowego, w tym sezonie mogło być jeszcze lepiej. Po urazie wróciłem na tor i prezentowałem może nie najwyższą formę, ale w miarę równą – powiedział Poczta dla klubowych mediów.

“Będzie to najlepszy ruch dla mnie i dla mojej kariery” – Rasmus Jensen o zmianie barw na sezon 2023

Mimo wszystko, zarówno włodarze klubu, jak i sam zawodnik od początku byli zdecydowani na kontynuowanie współpracy, co zaowocowało nowym kontraktem. W roku 2022 Jakub Poczta mimo kontuzji zgromadził kilka medali. Najważniejszym jest niewątpliwie złoty za wygranie rozgrywek U-24 Ekstraligi, w których wypracował średnią biegopunktową na poziomie 1,641. Młodzieżowiec zdobył także brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Wcześniej spadkowicz z PGE Ekstraligi poinformował o podpisaniu kontraktów z Victorem Palovaarą, Jakubem Krawczykiem, Matiasem Nielsenem, Sebastianem Szostakiem i Oliverem Berntzonem. Z klubem pożegnał się natomiast Tomasz Gapiński.

Reklamy

Fot. TŻ Ostrovia

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV – ODWIEDŹ NASZ KANAŁ NA YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×