Żużel - Best Speedway Tv

Jakub Poczta na dłużej w Ostrowie | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Jakub Poczta

Jakub Poczta na dłużej w Ostrowie

Jakub Poczta na dłużej w Ostrowie

Jakub Poczta to kolejny zawodnik który zdecydował się przedłużyć kontrakt z ekipą z Ostrowa Wielkopolskiego. 18-letni zawodnik w minionym roku najlepsze wyniki osiągał w U-24 Ekstralidze, MMPPK i DMPJ.

Jakub Poczta w minionym sezonie był tylko rezerwowym w pierwszej ekipie Arged Malesy Ostrów Wielkopolski. Wystąpił on w raptem pięciu meczach PGE Ekstraligi pojawiając się na torze 12 razy. Nie wygrał żadnego biegu a aż 8 zakończył bez punktów. Zdobył 5 punktów i 2 bonusy, które przełożyły się na średnią biegopunktową na poziomie 0,583. W większej ilości startów mocno przeszkodziła mu kontuzja, której nabawił się podczas I rundy DMPJ w Ostrowie.

– Gdyby nie kontuzja, która wybiła mnie z rytmu startowego, w tym sezonie mogło być jeszcze lepiej. Po urazie wróciłem na tor i prezentowałem może nie najwyższą formę, ale w miarę równą – powiedział Poczta dla klubowych mediów.

“Będzie to najlepszy ruch dla mnie i dla mojej kariery” – Rasmus Jensen o zmianie barw na sezon 2023

Mimo wszystko, zarówno włodarze klubu, jak i sam zawodnik od początku byli zdecydowani na kontynuowanie współpracy, co zaowocowało nowym kontraktem. W roku 2022 Jakub Poczta mimo kontuzji zgromadził kilka medali. Najważniejszym jest niewątpliwie złoty za wygranie rozgrywek U-24 Ekstraligi, w których wypracował średnią biegopunktową na poziomie 1,641. Młodzieżowiec zdobył także brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Wcześniej spadkowicz z PGE Ekstraligi poinformował o podpisaniu kontraktów z Victorem Palovaarą, Jakubem Krawczykiem, Matiasem Nielsenem, Sebastianem Szostakiem i Oliverem Berntzonem. Z klubem pożegnał się natomiast Tomasz Gapiński.

Fot. TŻ Ostrovia

Reklamy

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV – ODWIEDŹ NASZ KANAŁ NA YouTube

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×