Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Jakub Miśkowiak podsumował sezon w swoim wykonaniu. „Skrytykowałbym Siebie”

Jakub Miśkowiak
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Marcin Boroch

Jakub Miśkowiak podsumował sezon w swoim wykonaniu. „Skrytykowałbym Siebie”

Cały sezon w wykonaniu Jakuba Miśkowiaka nie był zbytnio udany. Zawodnik z formacji U-24 ze średnią biegową 1.448, został sklasyfikowany na 37. miejscu w rankingu. W naszym magazynie były żużlowiec Tauron Włókniarz Częstochowy opisał sezon w swoim wykonaniu

Został również poruszony wątek samego zawodnika. Zapytano Jakuba, o to, aby opisał cały sezon w swoim wykonaniu. – „Co powiedziałbym o sobie? Myślę, że trochę skrytykowałby siebie, bo miałem dużo biegów, gdzie potrafiłem gubić punkty, zostawiałem zbyt dużo miejsca, gdzie każdy mógł wchodzić, pod łokieć, popełniałem sporo błędów. Były też dobre mecze, ale też i słabsze. W Częstochowie ten tor myślę, że jest dość prosty na przeciwników. Każdy, kto tu przyjeżdżał, to raczej lubi tutaj jeździć na tym torze. Uważam też, że jest dość prosty do ścigania. Tak jak mówię, skrytykowałby siebie. Mogę powiedzieć, że lepiej radziłem sobie spotkaniach wyjazdowych.

Następnie odniósł się do swój Marka Cieślaka, który stwierdził, że sezon w wykonaniu Miśkowiaka był sinusoidalny. Potrafił objechać kilka bardzo dobrych spotkań, aby następnie pojechać zdecydowanie poniżej oczekiwań. Brakowało u niego stabilności – „Myślę, że brakowało u mnie stabilności. Początek sezonu, kilka spotkań miałem słabych. Później gdzieś, trzeci, czwarty mecz zdobycze były lepsze, nawet dwucyfrowe, bardzo dobre mecze. Później ponownie pojawiły się te słabsze, obniżka formy. Pracowałem, aby ponownie wrócić do lepszej dyspozycji. Myślę, że na te spotkania w play-offach udało mi się więcej dorzucić dla mojej drużyny. Starałem się jak najwięcej dorzucić punktów. Ciężko siebie oceniać, ale oceniłbym siebie na wyżej niż trzy, ale więcej bym sobie nie dał. Taka mocna trója.

W całym sezonie Jakub Miśkowiak notował średnią biegową niespełna 1.448 pkt na bieg i 5.45 na spotkanie. Co w ostatecznym rozrachunku dało 37. miejsce w średniej ligowej.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *