Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Jakub Miśkowiak o współpracy z wujkiem Robertem: „Odgrywa mega rolę w moim teamie i za to jestem mu wdzięczny”

Jakub Miśkowiak
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Paweł Płóciniak

Jakub Miśkowiak o współpracy z wujkiem Robertem: „odgrywa mega rolę w moim teamie i za to jestem mu wdzięczny”

Jakub Miśkowiak był ostatnio gościem naszego magazynu BestSpeedway TV. Indywidualny mistrz świata juniorów z 2021 roku opowiedział o swoim wujku Robercie Miśkowiaku, który jest z nim od początku przygody z żużlem.

Jakub Miśkowiak karierę rozpoczął w barwach Orła Łódź w 2017 roku, gdzie jeździł razem ze swoim wujkiem Robertem. Następnie przeniósł się do częstochowskiego Włókniarza, jego kariera nabrała tam na tyle rozpędu, że zdobył dwa tytuły indywidualnego mistrza polski do lat 21 oraz jeden złoty medal indywidualnych mistrzostw świata juniorów. Robert Miśkowiak od początku kariery pomaga Kubie, co przełożyło się na pytanie w naszym magazynie o odcięciu pępowiny w teamie i usamodzielnienie w sprawach żużlowych.

-Myślę, że tak nie jest, ma bardzo duży wpływ na moją karierę i na moją jazdę. Cały czas mi daje uwagi, bo gdyby nie wujek to w sumie nie jeździłbym na żużlu. Pierwsze motory on mi dał i też miałem taką okazję, że mogłem spróbować swoich sił, więc jestem mega mu za to wdzięczny i cały czas jest ze mną. Bardzo dużą rolę odgrywa, bo zawsze dużo widzi też, kiedy ogląda na treningach mnie, gdzieś tam stoi sobie w miejscu, w którym mnie lepiej widzi czy na zawodach to też dobrze czuje. Myślę, że czujemy razem podobnie, czasami kiedy różnimy się zdaniami, no to zawsze rozmawiamy, analizujemy i zawsze dochodzimy do tego najlepszego wniosku. Odgrywa mega rolę w moim teamie i za to jestem mu wdzięczny, myślę, że będzie zawsze ze mną jeździł i współpracował. – powiedział Jakub Miśkowiak

Jakub Miśkowiak w naszym magazynie opowiedział o relacjach z wujkiem Robertem oraz o przygotowaniach zimowych do sezonu, w których spędzają często ze sobą czas. – Dokładnie zawsze wujek będzie ze mną, mamy też bliskie relacje, w sumie jak z bratem się dogadujemy i dużo czasu spędzamy ze sobą czy zimą, czy w sezonie to już dopiero. Zimą też razem ze sobą trenujemy na sali, biegamy czy jeździmy na motocross, więc zawsze fajnie ze sobą spędzamy czas.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×