Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Trzech reprezentantów Polski w finale drugiego turnieju o tytuł IMŚJ. Jakub Miśkowiak najbliżej tytułu

Jakub Miśkowiak

Autor: Małgorzata Olejniczak

W sobotę, 25 września w Krośnie, odbył się drugi Finał IMŚJ. Zawody wygrał Jakub Miśkowiak, drugie miejsce zajął Mateusz Cierniak, a na najniższym stopniu podium znalazł się Mads Hansen. W pierwszym finale cyklu na podium także znalazło się dwóch reprezentantów Polski., lecz wtedy najlepszy był Mads Hansen, a zamiast Mateusza Cierniaka w najlepszej trójce znalazł się Wiktor Lampart.

Dzięki sobotniej wygranej Jakub Miśkowiak objął prowadzenie w cyklu, gromadząc do tej pory 38 punktów. Drugi jest Mads Hansen, z dorobkiem 36 oczek, a trzeci Wiktor lampart z 30 punktami. I to ta trójka powinna powalczyć o tytuł mistrzowski w ostatnim turnieju, zaplanowanym na 1 października w czeskich Pardubicach.

Co ciekawe pogoda w Krośnie nie była zbyt łaskawa dla żużlowców. Z powodu deszczu sesja treningowa przed zawodami została odwołana, a pozostałości po opadach miały wpływ na przebieg samych zawodów. Wszyscy zawodnicy zaliczyli łącznie 11 upadków w trakcie turnieju, co na pewno miało odzwierciedlenie w końcowych wynikach.