Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jakub Krawczyk z Brązowym Kaskiem! Zawody zakończone po 12 wyścigach!

Jakub Krawczyk

W czwartkowe popołudnie na torze w Tarnowie rozegrany został Finał Brązowego Kasku. Rafał Dobrucki do zawodów desygnował 18 zawodników, którzy nie ukończyli 19 roku życia. Zawody zostały zakończone po 12 biegach. Niestety intensywne opady deszczu, które spowodowały, że warunki na torze stały się niebezpieczne, nie pozwoliły odjechać zawodów do końca.

Pierwsze dwie serie startów udało się odjechać bez żadnych problemów, w większości wyścigów o układzie końcowym decydował start. W 5 wyścigu, bardzo efektowną jazdę zaprezentował Jakub Krawczyk, który najpierw wyprzedził Damiana Ratajczaka, a później atakiem po szerokiej minął Franciszka Karczewskiego. Po 8 wyścigach liderem był Oskar Paluch z dwoma wygranymi na koncie, a zaraz za jego plecami z 5 oczkami byli Krawczyk, Przyjemski i Lewandowski.

Najwięcej „działo się” w trzeciej serii startów, w biegach numer 10 i 12 tylko dwóch zawodników dojechało do mety. Dziesiąta gonitwa zapowiadała się pasjonująco, pod taśmą stanęli Paluch, Karczewski, Przyjemski i Lewandowski. W pierwszej odsłonie byliśmy świadkami efektownej akcji Przyjemskiego, który przegrał start i przycinając do krawężnika wysforował się na prowadzenie, jednak długo się nim nie nacieszył, jadący po szerokiej Karczewski był dużo szybszy i bez problemu go wyprzedził.

Na kolejnym okrążeniu skutecznym atakiem popisał się Oskar Paluch, który wszedł pod łokieć Przyjemskiego, jednak ten upadł na tor i został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie również na drugim łuku upadł Lewandowski, który był atakowany przez Oskara Palucha, tym razem gorzowianin przypuścił atak po szerokiej a reprezentujący barwy Apatora Toruń młodzieżowiec nie opanował motocykla. W między czasie w Tarnowie zaczęło padać, a trzecia odsłona 10 biegu przyniosła nam kolejny upadek, na wyjściu z pierwszego łuku przewrócił się jadący na prowadzeniu Oskar Paluch. W czwartej odsłonie jadący samotnie Karczewski dojechał do mety i zapisaliśmy na jego koncie trzy punkty.

W biegu 12 na torze było już bardzo dużo wody i warunki do jazdy były delikatnie mówiąc trudne, najpierw na tor upadł Kacper Łobodziński, w powtórce w tym samym miejscu upadł Arkadiusz Grygolec, a w trzeciej odsłonie motocykla nie opanował Mateusz Affelt i zaraz po starcie uderzył w Krzysztofa Sadurskiego, który w kolejnej powtórce wyjechał i bezpiecznie, w czasie 104,15 sekundy odjechał cztery okrążenia.

Zawody zostały zakończone po 12 wyścigach, sędzia zadecydował, że nie zostaną rozegrane wyścigi dodatkowe pomiędzy zawodnikami z takim samym dorobkiem punktowym, a o wygranej będą decydowały bezpośrednie pojedynki poszczególnych zawodników. Brązowy Kask wygrał Jakub Krawczyk, drugie miejsce zajął Franciszek Karczewski, a trzecie Krzysztof Sadurski.