Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Jakub Krawczyk po słabszych występach widzi światełko w tunelu „Na pewno dojdę do dobrego poziomu”

Jakub Krawczyk
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Jakub Krawczyk po słabszych występach widzi światełko w tunelu „Na pewno dojdę do dobrego poziomu”

W ostatni piątek odbył się zaległy mecz dziewiątej kolejki PGE Ekstraligi. Betard Sparta Wrocław na swoim terenie podejmowała Krono-Plast Włókniarz Częstochowa. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy, którzy nie dali żadnych szans gościom. Solidny występ zaliczył Jakub Krawczyk, co było małym przełamaniem po nieudanych występach. Po meczu rozmawialiśmy z młodzieżowcem Sparty.

Jakub Krawczyk na swoim koncie zapisał cztery punkty. Na pewno na plus mógł zaliczyć bieg młodzieżowy, który wygrał z dużą przewagą. Po ostatnich słabych występach w rozgrywkach ligowych udało mu się zaprezentować lepiej. Dla juniora nie jest to jednak jeszcze ten poziom, który chciałby pokazywać. Przyznał nam, że w ostatnim czasie zaszło u niego wiele zmian w teamie i w sprzęcie.

– No nie. Na pewno jest troszeczkę lepiej, niż było, gdzieś ciężko przepracowaliśmy te dwa tygodnie. Dużo zmian u nas w teamie zaszło i sprzętowych również, więc jestem dobrej myśli. Myślę, że dzisiaj troszeczkę też nas ten tor zaskoczył, ale jestem dobrej myśli i myślę, że będzie coraz lepiej – przyznał w rozmowie z nami Krawczyk.

Ostatnie występy 20-latka mogą napawać kibiców Betard Sparty Wrocław optymizmem. Młodzieżowiec zaczął jechać lepiej w zawodach młodzieżowych, gdzie również miał problem ze zdobywaniem dużej liczby punktów. Teraz u niego wszystko wydaje się już iść w dobrym kierunku, a on sam zdaje się być dobrej myśli. Jakub Krawczyk sam bowiem wskazał, że dojdzie do dobrego poziomu w rozgrywkach PGE Ekstraligi.

– I tak i nie gdzieś każdy zawodnik ma inne problemy czy w domu, czy na wyjeździe, więc nie wiem, z czego to wynika. Ja miałem duży problem ostatnimi czasy w meczach ligowych i zawodach młodzieżowych. Teraz już te zawody młodzieżowe wyglądały bardzo dobrze, w lidze jeszcze nie jest to, co bym chciał, ale mogę powiedzieć, że na pewno dojdę do dobrego poziomu – powiedział nam po meczu Jakub Krawczyk.

Obecnie junior notuje średnią biegową na poziomie 1,000 i chcę polepszyć ten wynik. Teraz w obliczu kontuzji Taia Woffindena lepsza dyspozycja Krawczyka może być bardzo ważnym aspektem dla wrocławskiej drużyny. Najbliższą okazją do zdobycia punktów w PGE Ekstralidze dla młodzieżowca będzie piątkowy mecz wyjazdowy przeciwko ZOOleszcz GKM-owi Grudziądz.

MAAS 090624 20
Fot. Marta Astachow
Sparty Wrocław
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *