Żużel - Best Speedway Tv

Jakub Jamróg: "Miałem sporo propozycji, ale zdecydowałem się na Orła" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Jakub Jamróg

Jakub Jamróg: „Miałem sporo propozycji, ale zdecydowałem się na Orła”

Jakub Jamróg: „Miałem sporo propozycji, ale zdecydowałem się na Orła”

Jakub Jamróg po sześciu latach postanowił wrócić do Orła Łódź i w sezonie 2023 będzie startował w jego barwach. Doświadczony Polak w wywiadzie dla witryny polskizuzel.pl opowiedział o kulisach swojej decyzji oraz o tym, czego oczekuje w nowym sezonie.

Jamróg to niewątpliwie jeden z najbardziej sympatycznych i najlepszych żużlowców w eWinner 1 Lidze. Dla 31-latka miniony sezon był dość udany, mimo tego, że borykał się on niemal przez cały sezon z urazami. W sezonie 2022 wystąpił on w 16 meczach i pojawił się na torze 61 razy. Wygrał 21 biegów, 16 razy był drugi a 13 razy trzeci. Zdobył łącznie 108 punktów i 6 bonusów, które przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,869 co był 19 wynikiem w całej lidze.

Doświadczony Polak w wywiadzie dla witryny polskizuzel.pl opowiedział o kulisach swojej decyzji oraz o tym, czego oczekuje w nowym sezonie. Na początek zawodnik opowiedział o kulisach transferu do Orła.

Czy tak miało być i czy to był dobry wybór, to odpowiem po sezonie. Teraz Orzeł wydaje mi się optymalnym wyborem. Miałem sporo propozycji, ale zdecydowałem się na Orła. Gdyby było coś konkretnego (oferta z PGE Ekstraligi, przyp. red.), to na 90 procent bym się zdecydował. Nie ukrywam, że pragnę tam wrócić. Temat się skomplikował przy zmianie regulaminu, a dokładnie zapisów dotyczących zawodnika U-24. Gdy okazało się, że startujący na tej pozycji Polak jest wliczany do limitu dwóch zawodników krajowych, to moje szanse stopniały – powiedział Jakub Jamróg w wywiadzie dla witryny polskizuzel.pl

W Krośnie dosypano 350 ton granitu i trwają prace nad profilowaniem łuków

Zawodnik opowiedział także o tym, czy miał ofertę z Wilków Krosno.

– Ciężko powiedzieć. Patrząc jednak na ruchy, jakie poczynił klub z Krosna, to może powinien być zadowolony. Może dziś byłbym na miejscu, na którym jest choćby Mateusz Szczepaniak, choć on akurat przeniósł się z Wilków do GKM-u i na prezentacji zrozumiał, że czeka go walka o skład. A to nie jest komfortowe. Dlatego cieszę się z tego, co jest. Z Łodzią wiążą mnie zresztą dobre wspomnienia. Jeździłem tam cztery lata, w tym pierwszy rok na seniorce, i się rozwinąłem – powiedział Jakub Jamróg w wywiadzie dla witryny polskizuzel.pl

Reklamy

Jamróg odpowiedział także, czy Orzeł ma skład, który może zaburzyć hierarchię w pierwszej lidze.

– Oczywiście, że możemy to zburzyć. Nie ma takiej drużyny, jak kiedyś miał Apator, który rozjechał ligę. Wtedy nie było fazy play-off, ale nikt nie narzekał, bo każdy się Torunia bał. Przypomnę, że rok temu dwóch faworytów nie weszło. Pierwsza liga jest wyrównana. Mamy szansę – powiedział Jakub Jamróg w wywiadzie dla witryny polskizuzel.pl

Jakub Jamróg to między innymi złoty medalista drużynowych mistrzostw Polski (2012), złoty medalista młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych (Gniezno 2012), złoty medalista młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski (Gdańsk 2012) oraz złoty medalista drużynowych mistrzostw Niemiec (2012).

Fot. Sonia Kaps

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×