Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Jakub Jamróg chwali przygotowanie ostrowskiego toru

ROW Rybnik
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Grzęda

Jakub Jamróg chwali przygotowanie ostrowskiego toru

Innpro ROW Rybnik poniósł w Ostrowie klęskę, bowiem rybniczanie w hicie 10. rundy Metaklas Ekstraligi zdobyli zaledwie 28 punktów, pomimo to Jakub Jamróg w pozytywnych słowach wypowiedział się o przygotowaniu ostrowskiego toru.

Problemy zawodników ROW Rybnik z nawierzchnią

Zawodnicy ze Śląska mieli problemy z prędkością już od samego początku. Spotkanie zaczęli w najgorszy możliwy sposób, bowiem po pierwszej serii startów przegrywali już dwunastoma punktami. Mocno zaskoczyła ich nawierzchnia, która diametralnie zmieniała się podczas trwania zawodów. – „Tor był super, fajny do jazdy i ścigania, ale na pewno był inny w pierwszej fazie zawodów. Pokazują to czasy, bo w pierwszej fazie zawodów czasy były o trzy sekundy lepsze, niż pod koniec, to jest ogromna różnica. Gospodarze sprytnie przygotowali nawierzchnie, że pierwsza faza była zupełnie inna i chwała im za to.” – mówi

Wyjazdowe problemy Jakuba Jamroga

Jakub Jamróg ma w tym sezonie ma spore problemy w meczach wyjazdowych. Jego średnia na obcych torach wynosi zaledwie 1,556, natomiast w Rybniku spisuje się kapitalnie, tam zdobywa średnio 2,600 pkt/bieg. W poprzednich latach notował dobre wyniki w Ostrowie Wielkopolskim, ale w minioną sobotę było inaczej. – „Na pewno nam przyjezdnym jest trudniej, ciężko jest podejmować decyzje na obcych torach. Tak jest jak przyjeżdża się na ten tor raz w roku. Miałem dobre wspomnienia z Ostrowa, miałem dobre wyniki tutaj, wziąłem podobny silnik, ustawienia, na próbie toru czułem się szybki, ale to jest gra błędów. Zawsze gospodarzom jest łatwiej. Na tym polega handicap własnego toru.” – zakończył.

Po dwóch porażkach na wyjazdach przed zawodnikami Innpro ROW-u Rybnik jest doskonała okazja na odbicie się, bowiem w najbliższą niedzielę podejmą na domowym torze H. Skrzydlewska Orła Łódź.

żużel
Fot. Arkadiusz Siwek
ROW Rybnik
Fot. Sonia Kaps

FAQs

Jakie były wyniki meczu Innpro ROW Rybnik z Arged Malesą Ostrów?

Mecz zakończył się wynikiem 62:28 dla Arged Malesy Ostrów.

Jak Jakub Jamróg ocenia przygotowanie ostrowskiego toru?

Jakub Jamróg chwali przygotowanie ostrowskiego toru, podkreślając, że był on fajny do jazdy i ścigania, choć zmieniający się w trakcie zawodów.

Dlaczego Jakub Jamróg ma problemy w meczach wyjazdowych?

Jakub Jamróg ma problemy w meczach wyjazdowych, ponieważ trudniej jest podejmować decyzje na obcych torach, gdzie startuje się rzadko.

Jakie są statystyki Jakuba Jamroga w tym sezonie?

Na obcych torach Jakub Jamróg ma średnią 1,556 pkt/bieg, natomiast w Rybniku jego średnia wynosi 2,600 pkt/bieg.

Kto będzie kolejnym rywalem Innpro ROW Rybnik?

Kolejnym rywalem Innpro ROW Rybnik będzie H. Skrzydlewska Orzeł Łódź.

Jakie są szanse Innpro ROW Rybnik na odbicie się po porażkach?

Zawodnicy Innpro ROW Rybnik mają szansę na odbicie się po dwóch porażkach, gdyż w najbliższą niedzielę podejmą na domowym torze Orła Łódź.

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *