Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Jaki będzie Start Gniezno w nowym sezonie?

Start Gniezno

Autor: Sebastian Krauz

Oceń Wpis

Jaki będzie Start Gniezno w nowym sezonie?

Start Gniezno zakończył rozgrywki eWinner 1 ligi na ostatnim, 8 miejscu w ligowej tabeli. Tym samym żużlowcy z pierwszej stolicy Polski w sezonie 2023 będą ścigać się na trzecim poziomie rozgrywkowym.

W trakcie sezonu pojawiało się wiele spekulacji na temat tego, czy Start będzie miał odpowiednie środki, żeby wystartować w rozgrywkach i wiele mówiło się o tym, że klubowi groził upadek. Kilka dni temu jednak, władze klubu przekazały, że klubowi nie grozi upadek i klub Gniezna przetrwa spadek.

Klub przekazał, że główni sponsorzy klubu poznali plan na dalsze funkcjonowanie klubu – strukturę organizacyjną samego stowarzyszenia, pion szkoleniowy, pion techniczny, a także nazwiska potencjalnych zawodników, którzy rozważani są pod kątem występów w barwach czerwono-czarnych w sezonie 2023.

Z klubem pożegnał się już Oskar Fajfer oraz dotychczasowy szkoleniowiec, Rafael Wojciechowski. Trwają również rozmowy z trenerem Tomaszem Fajferem, ale jeszcze nie wiadomo, jak się one potoczą.

– Z pozostałymi zawodnikami jeżdżącymi dla nas w sezonie 2022 rozmawiamy. Mamy pewien plan i aktywnie działamy. Wspólnie z członkiem zarządu Pawłem Siwińskim prowadzimy rozmowy od pierwszego dnia po spadku. Wiadomo, że nikogo nie da się załatwić jedną rozmową, więc na efekty trzeba jeszcze trochę poczekać. Rozesłaliśmy też zapytania, bierni nie jesteśmy powiedział dyrektor klubu Radosław Majewski na łamach portalu www.polskizuzel.pl

Reklamy

Po zakończeniu przez drużynę sezonu ligowego w 2021 roku na przełomie lipca i sierpnia, podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji menagera sportowego w klubie GTM Start Gniezno. Decyzję o rezygnacji z dalszej aktywnej pracy w klubie podjąłem dlatego, że nie zrealizowałem założonego wcześniej celu, a także czułem wypalenie zawodowe oraz potrzebę przeżycia w odpowiedni sposób okresu żałoby po stracie syna.

Teraz nastał już czas, aby się pożegnać definitywnie, niestety nie udało się zrealizować mojego marzenia i celu jakim był awans do ekstraligi żużlowej, a także kilku innych mniejszych, czuję się za to odpowiedzialny przed kibicami, sponsorami i akcjonariuszami, z tego powodu jest mi po prostu przykro, przepraszam jeśli ktoś poczuł, że go zawiodłem – czytamy w oświadczeniu Rafaela Wojciechowskiego.

Póki co, klub nie poinformował, z jakimi zawodnikami prowadzi rozmowy, pod kątem zasilenia klubu z Gniezna oraz pozostania. Wiadomo, że część zawodników ma w klubie zostać i rozmowy z nimi są prowadzone od jakiegoś czasu. Z klubem zapewne pożegnają się jednak jej liderzy.

Klub prowadzi równocześnie rozmowy z potencjalnymi sponsorami na sezon 2023. Jak przekazał Majewski, klub prowadził już negocjacje z tymi najważniejszymi sponsorami, którzy wspomagali klub w minionym sezonie. Budżet za rok ma być niższy niż w minionym sezonie, ale nie będzie dużo niższy.

fot. Patrycja Sobiech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×