Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Jaka przyszłość żużla w Rawiczu? Prezes odchodzi

Kolejarza Rawicz
Fot. Czarny Productions

Autor: Jakub Bielak

Jaka przyszłość żużla w Rawiczu? Prezes odchodzi

Nadal nie wiadomo, czy Metalika Recycling Kolejarz Rawicz wystartuje w przyszłorocznych rozgrywkach 2, Ligi Żużlowej. Właściciel i prezes klubu w sezonie 2023 dawał wielokrotnie do zrozumienia, że ma dosyć wykładania pieniędzy na klub.

Sławomir Knop wielokrotnie powtarzał, że już żadnej przyjemności nie sprawia mu prowadzenie klubu i najchętniej w rozgrywkach ligowych wystawiłby samych wychowanków, którzy pochodzą z rawickiej akademii, która dla właściciela jest oczkiem w głowie. Teraz z ust Knopa padły konkretne deklaracje dotyczące jego przyszłych działań.

– Rozliczę się z wszystkimi, złożę licencyjne papiery i odchodzę. Tylko akademię sobie zostawię – czytamy na polskizuzel.pl

W Rawiczu muszą więc zacząć się poszukiwania nowego prezesa, który zaangażuje się w klub i zapewni mu godną przyszłość w rozgrywkach drugoligowych. Jeszcze niedawno wydawało się, że ambicją Kolejarza może być awans na zaplecze PGE Ekstraligi, jednak wszystko posypało się w mgnieniu oka. Ze słów dotychczasowego prezesa jasno jednak wynika, że nadal będzie działała akademia, co w połączeniu z nową władzą w klubie może jeszcze dać ciekawy efekt sportowy w przyszłości.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *