Żużel - Best Speedway Tv

Jak w Krośnie odnajdzie się Mateusz Świdnicki? “Wiemy, że przejście z juniora na seniora jest trudne” | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Mateusz Świdnicki

Jak w Krośnie odnajdzie się Mateusz Świdnicki? “Wiemy, że przejście z juniora na seniora jest trudne”

Jak w Krośnie odnajdzie się Mateusz Świdnicki? “Wiemy, że przejście z juniora na seniora jest trudne”

Gościem naszego Magazynu Best Speedway Tv był menedżer oraz dyrektor sportowy Wilków Krosno – Michał Finfa. Na naszej antenie wypowiedział się między innymi na temat Mateusza Świdnickiego, którego Wilki pozyskały z częstochowskiego Włókniarza. Dla Mateusza będzie to pierwszy sezon w gronie seniorów. 

Michał Świącik o współpracy z Rafałem Lewickim i lwim temperamencie Kacpra Woryny

Wielu utalentowanych i obiecujących juniorów przepadło w ostatnich latach po przejściu w wiek seniora. Choć na papierze start jako senior różni się od startu młodzieżowca jedynie brakiem biegu juniorskiego, to jednak nadal jest to w polskim żużlu ciężka do pokonania przeszkoda w karierze wielu młodych polskich zawodników. Michał Finfa zapewnia jednak, że Mateusz Świdnicki otrzymał w Krośnie każdą możliwą pomoc i powinien podołać zadaniu. 

“Wiemy, że to przejście z juniora na seniora jest w wielu przypadkach bardzo trudne, ale mamy nadzieję, że jeśli zaopiekujemy się nim jako klub w połączeniu z kadrą szkoleniową, która także się nim zaopiekuje oraz zapleczem mechaników, które staramy się mu w jakiś sposób przeorganizować, to da Mateuszowi pozytywny power i fajnie pojedzie ten sezon”.

Michał Finfa nie wyklucza również dłuższej współpracy z Mateuszem Świdnickim. Wychowanek Włókniarza skończy w tym roku dopiero 22 lata, a więc na pozycji przeznaczonej dla zawodnika u24 będzie mógł jeździć przez trzy najbliższe sezony. 

“Ma na pozycji u24 jeszcze parę lat, więc może zwiążemy się z nim jeszcze kolejnym kontraktem”. 

Jeśli jednak Świdnicki sprosta pokładanym w nim nadziejom, będzie z całą pewnością budził zainteresowanie innych ekstraligowych klubów, na czele z rodzimym Włókniarzem. Tego typu rozważania to na razie jednak melodia przyszłości. Mateusz musi najpierw udowodnić swoją wartość na torze.

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY online – kliknij TUTAJ

fot. Paweł WIlczyński

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×