Interaktywne doświadczenia na 100-lecie FIM Speedway!
Autor: Edyta Wojdeł
Interaktywne doświadczenia na 100-lecie FIM Speedway!
Pierwsze i jedyna taka kooperacja na świecie! W pełni interaktywne żużlowe doświadczenie Metaverse. Interaktywny podgląd wrażeń Metaverse opracowany przez Infinite Reality przenosi FIM Speedway w przyszłość w trakcie trwających obchodów 100-lecia!
Międzynarodowa społeczność żużlowa dostała po raz pierwszy szansę na zupełnie nowy rodzaj interakcji ze swoim ukochanym czarnym sportem. W ramach obchodów 100. rocznicy FIM Speedway spojrzała w przyszłość i zapowiedziała pierwszy w historii żużla sezon FIM Speedway Metaverse. Inicjatywa ma na celu poszerzanie działalności polegającej na angażowaniu fanów żużla w nowoczesne i ekscytujące możliwości. Jak również zwiększenie zainteresowania kultowym czarnym sportem, poprzez wirtualne spotkania twarzą w twarz z przyjaciółmi i ulubionymi zawodnikami.
Jako globalny promotor FIM Speedway, dział wydarzeń Warner Bros. Discovery Sports Europe nawiązał współpracę z Infinite Reality mającą na celu odnalezienie nowych sposobów zapewniających możliwość interaktywnego zaangażowania żużlowych fanów, w oparciu o technologię Web3. Nowe pasjonujące doświadczenie oferowane przez FIM Speedway tworzy nowe środowisko żużlowe, które ma być uzupełnieniem dla tradycyjnych stadionowych doświadczeń. Inicjatywa przeznaczona jest zarówno dla nowych, jak i doświadczonych fanów speedwaya, niezależnie od światowej destynacji.
Jak dotąd platforma wirtualnej rzeczywistości dostępna była jedynie dla wybranej grupy testowej w przeglądarce Google Chrome, zarówno za pośrednictwem laptopów, jak i komputerów stacjonarnych. Do wejścia w wirtualny świat żużla, nie były potrzebne okulary virtual reality, co znacznie ułatwiło dostępność dla rosnącej liczby fanów, którzy poszukują bardziej wciągających i głęboko interaktywnych doświadczeń społecznych w sportowej dziedzinie. Według zapowiedzi FIMu planowana na sezon FIM Speedway 2024 premiera obejmie również aplikację mobilną.
Według Jaya Kaufmana, wiceprezesa ds. sportu w National Research Group, aż 78% fanów sportu potwierdza, że nowy serwis streamingowy zapewni dodatkowe funkcje, nie dostępne w tradycyjnych kanałach telewizyjnych. Dodatkowo 73% sympatyków stwierdza, że streaming i inne nowe technologie pomogą, zarówno poszerzyć grono odbiorców, jak i przyciągnąć nowych potencjalnych interesantów.
Badanie partnerów NRG wykazało, że aż 96% uczestników testowych uznało tego rodzaju doświadczenie za innowacyjne, 98% uznało widok toru prezentowany w Skybox i Lounge za atrakcyjny, natomiast 96% przekonała funkcja „Meet and Greet” z żużlowcami. Przeciętny użytkownik pozostawał w immersyjnym środowisku przez 138 minut.
W ramach zapowiedzi zaprojektowano dla kibiców szereg innowacji, które miały na celu przybliżenie zagorzałych fanów żużla do ulubionego sportu, poprzez umożliwienie im poczucia połączenia ze stadionem i szerszym obiektem. Właśnie to wydaje się być kluczowym, w szczególności w przypadku kibiców, którzy nie mogą czynnie uczestniczyć w cyklicznych wydarzeniach na europejskich torach żużlowych. Do zapowiadanych nowinek należą:
Wirtualne Skyboxy: Metaverse zapewnia możliwość zaangażowania publiczności i pomagania jej w poznawaniu żużla, umożliwiając interakcję, odkrywanie i zabawę za pośrednictwem specjalnie zaprojektowanych „Wirtualnych Skyboxów” unoszących się nad torem.
„Meet and Greets„, wirtualne obszary i sklepy: oferują miejsca do spotkań i pozdrowienia z żużlowcami, legendami oraz innymi sympatykami czarnego sportu, jak również dostęp do ekskluzywnych towarów FIM Speedway.
Content Zones: obszary, które umożliwiają dostęp do dodatkowej zawartości wideo na żądanie, pozwalającej na poznanie historii sportu żużlowego, poza torem wyścigowym.
Dane z wyścigów na żywo: ekrany wyświetlające dane bezpośrednio od zawodników, ułatwiające widzom lepsze zorientowanie w akcji.
Kluczowe innowacje i korzyści dla użytkowników, mające na celu umożliwienie płynnego poznawania żużlowego świata, będą obejmować:
Avatar Overhead czat wideo i audio: zapewniający głębszy poziom komunikacji pomiędzy użytkownikami.
Ground-breaking Generative AI Host, który dostarcza w czasie rzeczywistym informacji i spostrzeżeń na temat wrażeń z żużla oraz wspiera głębszą eksplorację.
Dynamiczny wybór kamery umożliwiający użytkownikom przełączanie się pomiędzy widokiem z pierwszej lub trzeciej osoby.
Możliwość dostosowania strumienia wideo, w tym widoku z boku toru, pozwalający na wcielenie się w reżyserów własnych doświadczeń w Metaverse.
Teleportacja mapy pozwalająca na szybką eksplorację wielu obszarów.
Intuicyjna nawigacja zarówno dla urządzeń z klawiaturą, jak i ekranów dotykowych.
Czy wirtualna rzeczywistość na prawdę zdoła wnieść sport żużlowy na wyższy poziom? Czy można zastąpić dźwięk, zapach i emocje na stadionie? Nie ulega wątpliwości, że znajdą się zarówno sympatycy jak i przeciwnicy innowacyjnej propozycji FIM. Która z grup przeważy? O tym zapewne zdążymy się jeszcze przekonać.
MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV
- Koniec spekulacji! Arged Malesa Ostrów na dłużej ze swoim wychowankiem
- Sport żużlowy. W Bydgoszczy trwa zbieranie podpisów pod petycją w sprawie dalszej rozbudowy stadionu
- Sport żużlowy. Pogoda ponownie stanęła na przeszkodzie, kolejne zawody odwołane
- Powódź na południu Polski. Rusza zbiórka z pomocą, nie czekamy i dołączamy!
- Michelsen już po operacji kontuzjowanego barku. Czeka go długa rehabilitacja