Przejdź do treści
Aktualności/Multimedia

Interaktywne doświadczenia na 100-lecie FIM Speedway!

FIM Speedway
fot. FIM Speedway

Autor: Edyta Wojdeł

Interaktywne doświadczenia na 100-lecie FIM Speedway!

Pierwsze i jedyna taka kooperacja na świecie! W pełni interaktywne żużlowe doświadczenie Metaverse. Interaktywny podgląd wrażeń Metaverse opracowany przez Infinite Reality przenosi FIM Speedway w przyszłość w trakcie trwających obchodów 100-lecia!

Międzynarodowa społeczność żużlowa dostała po raz pierwszy szansę na zupełnie nowy rodzaj interakcji ze swoim ukochanym czarnym sportem. W ramach obchodów 100. rocznicy FIM Speedway spojrzała w przyszłość i zapowiedziała pierwszy w historii żużla sezon FIM Speedway Metaverse. Inicjatywa ma na celu poszerzanie działalności polegającej na angażowaniu fanów żużla w nowoczesne i ekscytujące możliwości. Jak również zwiększenie zainteresowania kultowym czarnym sportem, poprzez wirtualne spotkania twarzą w twarz z przyjaciółmi i ulubionymi zawodnikami.

Jako globalny promotor FIM Speedway, dział wydarzeń Warner Bros. Discovery Sports Europe nawiązał współpracę z Infinite Reality mającą na celu odnalezienie nowych sposobów zapewniających możliwość interaktywnego zaangażowania żużlowych fanów, w oparciu o technologię Web3. Nowe pasjonujące doświadczenie oferowane przez FIM Speedway tworzy nowe środowisko żużlowe, które ma być uzupełnieniem dla tradycyjnych stadionowych doświadczeń. Inicjatywa przeznaczona jest zarówno dla nowych, jak i doświadczonych fanów speedwaya, niezależnie od światowej destynacji.

Jak dotąd platforma wirtualnej rzeczywistości dostępna była jedynie dla wybranej grupy testowej w przeglądarce Google Chrome, zarówno za pośrednictwem laptopów, jak i komputerów stacjonarnych. Do wejścia w wirtualny świat żużla, nie były potrzebne okulary virtual reality, co znacznie ułatwiło dostępność dla rosnącej liczby fanów, którzy poszukują bardziej wciągających i głęboko interaktywnych doświadczeń społecznych w sportowej dziedzinie. Według zapowiedzi FIMu planowana na sezon FIM Speedway 2024 premiera obejmie również aplikację mobilną.

Według Jaya Kaufmana, wiceprezesa ds. sportu w National Research Group, aż 78% fanów sportu potwierdza, że nowy serwis streamingowy zapewni dodatkowe funkcje, nie dostępne w tradycyjnych kanałach telewizyjnych. Dodatkowo 73% sympatyków stwierdza, że streaming i inne nowe technologie pomogą, zarówno poszerzyć grono odbiorców, jak i przyciągnąć nowych potencjalnych interesantów.

Badanie partnerów NRG wykazało, że aż 96% uczestników testowych uznało tego rodzaju doświadczenie za innowacyjne, 98% uznało widok toru prezentowany w Skybox i Lounge za atrakcyjny, natomiast 96% przekonała funkcja „Meet and Greet” z żużlowcami. Przeciętny użytkownik pozostawał w immersyjnym środowisku przez 138 minut.

W ramach zapowiedzi zaprojektowano dla kibiców szereg innowacji, które miały na celu przybliżenie zagorzałych fanów żużla do ulubionego sportu, poprzez umożliwienie im poczucia połączenia ze stadionem i szerszym obiektem. Właśnie to wydaje się być kluczowym, w szczególności w przypadku kibiców, którzy nie mogą czynnie uczestniczyć w cyklicznych wydarzeniach na europejskich torach żużlowych. Do zapowiadanych nowinek należą:

Wirtualne Skyboxy: Metaverse zapewnia możliwość zaangażowania publiczności i pomagania jej w poznawaniu żużla, umożliwiając interakcję, odkrywanie i zabawę za pośrednictwem specjalnie zaprojektowanych „Wirtualnych Skyboxów” unoszących się nad torem.

Meet and Greets, wirtualne obszary i sklepy: oferują miejsca do spotkań i pozdrowienia z żużlowcami, legendami oraz innymi sympatykami czarnego sportu, jak również dostęp do ekskluzywnych towarów FIM Speedway.

Content Zones: obszary, które umożliwiają dostęp do dodatkowej zawartości wideo na żądanie, pozwalającej na poznanie historii sportu żużlowego, poza torem wyścigowym.

Dane z wyścigów na żywo: ekrany wyświetlające dane bezpośrednio od zawodników, ułatwiające widzom lepsze zorientowanie w akcji.

Kluczowe innowacje i korzyści dla użytkowników, mające na celu umożliwienie płynnego poznawania żużlowego świata, będą obejmować:

Avatar Overhead czat wideo i audio: zapewniający głębszy poziom komunikacji pomiędzy użytkownikami.

Ground-breaking Generative AI Host, który dostarcza w czasie rzeczywistym informacji i spostrzeżeń na temat wrażeń z żużla oraz wspiera głębszą eksplorację.

Dynamiczny wybór kamery umożliwiający użytkownikom przełączanie się pomiędzy widokiem z pierwszej lub trzeciej osoby.

Możliwość dostosowania strumienia wideo, w tym widoku z boku toru, pozwalający na wcielenie się w reżyserów własnych doświadczeń w Metaverse.

Teleportacja mapy pozwalająca na szybką eksplorację wielu obszarów.

Intuicyjna nawigacja zarówno dla urządzeń z klawiaturą, jak i ekranów dotykowych.

Czy wirtualna rzeczywistość na prawdę zdoła wnieść sport żużlowy na wyższy poziom? Czy można zastąpić dźwięk, zapach i emocje na stadionie? Nie ulega wątpliwości, że znajdą się zarówno sympatycy jak i przeciwnicy innowacyjnej propozycji FIM. Która z grup przeważy? O tym zapewne zdążymy się jeszcze przekonać.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *