Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Indywidualne Mistrzostwa Szwecji na żużlu. Niespodzianki nie było [WYNIKI]

Indywidualne Mistrzostwa Szwecji na żużlu
Fot. Pascal Lindh

Autor: Jakub Bielak

Indywidualne Mistrzostwa Szwecji na żużlu. Niespodzianki nie było [WYNIKI]

We wtorkowy wieczór tym razem nie oglądaliśmy ligowego żużla w Szwecji. Zamiast tego odbył się bowiem finał indywidualnych mistrzostw tego kraju. Na starcie pojawiła się cała krajowa czołówka. Po kuriozalnym sposobie uzupełnienia składu biegu finałowego w zawodach triumfował Fredrik Lindgren.

Czy For Nature Solutions Apator Toruń zmieni właściciela?!

Tytułu bronił Oliver Berntzon. Tym razem jednak zawodnik Arged Malesy Ostrów musiał uznać wyższość kilku swoich rodaków.

Po rundzie zasadniczej najwięcej punktów zgromadzili Fredrik Lindgren oraz Jacob Thorssel. Wiadomo było, że ta dwójka znajdzie się w finale. W normalnych okolicznościach o pozostałe dwa miejsca pojechaliby zawodnicy z miejsc 3-6. Trzej żużlowcy sklasyfikowani na miejscach 3-5 zapisali na swoim koncie tyle samo punktów, w takiej samej konfiguracji poszczególnych zdobyczy punktowych, a w dodatku każdy z nich w bezpośredniej rywalizacji pokonał jednego z rywali. Organizatorzy zadecydowali zatem, że z trójki Hendersson, Lahti, Bernzton jeden zostanie wylosowany do udziału w finale. Padło na Berntzona.

Z biegu barażowego do najlepszej czwórki awansował Timo Lahti. Fin zakończył zawody na podium, ustępując najlepszej dwójce po rundzie zasadniczej. W finale Fredrik Lindgren zgodnie z oczekiwaniami wygrał przed Jacobem Thorsselem. Stawkę zamknął „szczęśliwiec” i obrońca tytułu Oliver Berntzon.

NrNazwisko IIIIIIIVVVIVIIRazem
1Fredrik Lindgren33323317
2Jacob Thorssel33233216
3Timo Lahti32132112+3
4Oliver Berntzon22313011
5Daniel Hendersson3132211+1
6Kim Nilsson102339+2
7Casper Henriksson121228+0
8Antonio Lindbaeck03d317
9Filip Hjelmland203016
10Jonathan Ejnermark131016
11Joel Andersson212106
12Ludvig Lindgren211116
13Victor Palovaara120205
14Anton Karlsson010023
15Jonatan Grahn002002
16Ludvig Selvin0w0101
R1Alexander Liljekvist
R2Sammy Van Dyck

Wyniki za WP SportoweFakty

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *