Żużel - Best Speedway Tv

Inauguracja PGE Ekstraligi już w ten piątek. Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Inauguracja PGE Ekstraligi już w ten piątek. Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno

Inauguracja PGE Ekstraligi

Inauguracja PGE Ekstraligi już w ten piątek. Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno

Na piątek 8 kwietnia na godzinę 18:00 zostało zaplanowane spotkanie pomiędzy zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa a Fogo Unią Leszno.

Włókniarz Częstochowa

Na inaugurację PGE Ekstraligi każdy kibic czeka z wielką niecierpliwością, a starcie pomiędzy Włókniarzem a Unią zapowiada się niesamowicie ciekawie. Przede wszystkim w drużynie z Leszna nie zobaczymy w tym roku Emila Sajfutdinowa, a w jego miejsce swoje umiejętności będzie mógł pokazać David Bellego.

Kolejnym debiutem w PGE Ekstralidze po stronie Leszczynian będzie Hubert Jabłoński, którego mogliśmy zobaczyć we wszystkich sparingach. We Włókniarzu zmian w składzie nie zobaczymy, ponieważ żaden zawodnik nie opuścił szeregów częstochowskich Lwów, co tym bardziej ciekawi tegoroczna postawa kadry. Przed ligowymi spotkaniami odbyło się również kilka różnych zawodów indywidualnych, w których udział brali zawodnicy obu zespołów.

Reklamy

Bardzo dobrze pokazali się zawodnicy z Częstochowy, a najlepsze rezultaty widać było po Bartoszu Smektale, który wygrał 72. Memoriał Alfreda Smoczyka w Lesznie, wyprzedzając Jasona Doyla oraz Janusza Kołodzieja. Również świetne osiągnięcie to zwycięstwo Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego, a na drugim miejscu uplasował się Kacper Woryna. Kolejnym dobrym występem pochwalić się może Leon Madsen, który w Toruniu podczas IMME zawody zakończył na 3. miejscu.

Jeśli mecz dojdzie do skutku, to na początek starć ligowych szykują nam się rewelacyjne emocje. Niestety pogoda nie rozpieszcza, deszcz nie odpuszcza a przez wojnę na Ukrainie, Częstochowa jako jedna z czterech drużyn, nie posiada plandek zabezpieczających tor.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno
1. Jason Doyle
2. Janusz Kołodziej
3. David Bellego
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Hubert Jabłoński
7. Antoni Mencel

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

fot. Sonia Kaps

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×