Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Inauguracja PGE Ekstraligi już w ten piątek. Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno

Inauguracja PGE Ekstraligi

Autor: Adrianna Simiela

Inauguracja PGE Ekstraligi już w ten piątek. Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno

Na piątek 8 kwietnia na godzinę 18:00 zostało zaplanowane spotkanie pomiędzy zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa a Fogo Unią Leszno.

Włókniarz Częstochowa

Na inaugurację PGE Ekstraligi każdy kibic czeka z wielką niecierpliwością, a starcie pomiędzy Włókniarzem a Unią zapowiada się niesamowicie ciekawie. Przede wszystkim w drużynie z Leszna nie zobaczymy w tym roku Emila Sajfutdinowa, a w jego miejsce swoje umiejętności będzie mógł pokazać David Bellego.

Kolejnym debiutem w PGE Ekstralidze po stronie Leszczynian będzie Hubert Jabłoński, którego mogliśmy zobaczyć we wszystkich sparingach. We Włókniarzu zmian w składzie nie zobaczymy, ponieważ żaden zawodnik nie opuścił szeregów częstochowskich Lwów, co tym bardziej ciekawi tegoroczna postawa kadry. Przed ligowymi spotkaniami odbyło się również kilka różnych zawodów indywidualnych, w których udział brali zawodnicy obu zespołów.

Bardzo dobrze pokazali się zawodnicy z Częstochowy, a najlepsze rezultaty widać było po Bartoszu Smektale, który wygrał 72. Memoriał Alfreda Smoczyka w Lesznie, wyprzedzając Jasona Doyla oraz Janusza Kołodzieja. Również świetne osiągnięcie to zwycięstwo Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego, a na drugim miejscu uplasował się Kacper Woryna. Kolejnym dobrym występem pochwalić się może Leon Madsen, który w Toruniu podczas IMME zawody zakończył na 3. miejscu.

Jeśli mecz dojdzie do skutku, to na początek starć ligowych szykują nam się rewelacyjne emocje. Niestety pogoda nie rozpieszcza, deszcz nie odpuszcza a przez wojnę na Ukrainie, Częstochowa jako jedna z czterech drużyn, nie posiada plandek zabezpieczających tor.

Reklamy

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno
1. Jason Doyle
2. Janusz Kołodziej
3. David Bellego
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Hubert Jabłoński
7. Antoni Mencel

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×