Żużel - Best Speedway Tv

Ilona Termińska o problemach w klubie: „Po ostatnim rachunku dosłownie złapaliśmy się za głowy” | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Ilona Termińska

Ilona Termińska o problemach w klubie: „Po ostatnim rachunku dosłownie złapaliśmy się za głowy”

Ilona Termińska o problemach w klubie: „Po ostatnim rachunku dosłownie złapaliśmy się za głowy”

W ostatnich miesiącach KS Toruń zmienił siedzibę i przeniósł się z Motoareny na ulicę Dąbrowskiego. O powodach takiej decyzji mówiła dla lokalnej prasy Ilona Termińska – prezes klubu. 

Do tej pory siedziba klubu, jak przystało, stacjonowała na Motoarenia. Ostatnio jednak mówi się, że postanowiono przenieść się pod inny adres. Skąd taka decyzja? 

Piotr Świst zastępcą Stanisława Chomskiego?

„Chodzi o redukcję kosztów związanych z wynajmem powierzchni na stadionie, a także o brak przedstawienia nam jasnej oferty, w tym dotyczącej refakturowania kosztów, jakie ponosiliśmy za media. Propozycja, którą otrzymaliśmy, nie była dostatecznie jasna. Pozostając na Motoarenie nie wiedzielibyśmy, ile będziemy płacić, a po ostatnim rachunku, który dostaliśmy, dosłownie złapaliśmy się za głowy ze względu na podane w nim ceny jednostkowe. Bezpośrednie koszty związane z najmem zostały podniesione o 11,8 % od każdej umowy najmu, natomiast jeśli chodzi o koszty za media związane z refakturowaniem – tu, jak mówiłam, nie było bezpośredniej i jasnej oferty. Ze strony miasta dostaliśmy tylko jednostronnie podpisane umowy z informacją o podwyżkach.” – mówiła Pani Ilona dla Dziennika Toruńskiego.

Podane koszty miały przekraczać dotację, jaką klub otrzymuje co roku z miejskich pieniędzy. Sytuacja na lini miasto-klub również nie jest kolorowa.


„One od zawsze ją przekraczały, nie tylko w tym roku. Mówimy tu o bezpośredniej dotacji, która w ostatnich latach wynosiła 600 tysięcy złotych brutto. Brakuje w ogóle komunikacji, o której nie jeden i nie dwa razy mówiliśmy. Dobrze byłoby móc się lepiej porozumiewać i budować coś razem. Pokazuje to właśnie ten ostatni przykład dotyczący podwyżek. Umowy zostały przyniesione i nie było tam żadnego pola do dyskusji. Rozumiemy, że jest ciężko i to nie tylko nam. Sytuacja jest jaka jest – mamy potężną inflację i niestabilną gospodarkę, a do tego wojnę na Ukrainie, nakładane kolejne zadania na samorządy bez zapewnienia finansowania.”

Magazyn Żużlowy gościem Stanisław Chomski (dalsza część tekstu pod materiałem wideo)

Reklamy

Klub przeniósł się na ulicę Dąbrowskiego, jednak co warsztatami i pomieszczeniami typowo żużlowymi, nie mówiąc już o organizacji zawodów.

„Zostajemy w parku maszyn. Ciężko byłoby przenieść wszystko poza stadion, nie mówiąc już o tym, że byłoby to dużym utrudnieniem przy organizowaniu treningów i meczów. W parkingu będziemy zatem nadal. Wiemy, jak rozplanować i wykonać wszystkie prace zgodnie z obowiązującymi procedurami. W trakcie ekstraligowych meczów obowiązują potężne ograniczenia, jeśli chodzi o zasady wstępu do parku maszyn, czyli tej części stadionu, która pozostaje nasza. Mimo to mamy już wypracowane nowe rozwiązania i mogę zapewnić, że kibice nie odczują większej różnicy związanej z nową organizacją meczu. Bardziej odczujemy ją my sami.” 

W ostatnim czasie możemy usłyszeć, że Państwo Termińscy są w stanie sprzedać KS Toruń.

„W klubie jesteśmy już osiem lat. Jak się znajdzie chętny, to zapraszamy do rozmów. Na tę chwilę listu intencyjnego dotyczącego kupna klubu nie ma.” – zakończyła Pani Ilona.

Czy sprawy w klubie ulegną poprawie? Czy w nadchodzącym sezonie poznamy nowych właścicieli? 

fot. Łukasz Wilk

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×