Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Hubert Łęgowik u progu sezonu: Motocykle są gotowe, ja jestem gotowy

Łęgowik
Fot. Natalia Gotter

Autor: Jakub Bielak

Hubert Łęgowik u progu sezonu: Motocykle są gotowe, ja jestem gotowy

Hubert Łęgowik po raz kolejny w swojej karierze zmienił barwy klubowe. W sezonie 2023 będzie startował dla Startu Gniezno w rozgrywkach 2. ligi żużlowej. Wychowanek Włókniarza Częstochowa stanął przed kamerą StartTV i odpowiedział na parę pytań na ostatniej prostej przed startem ligowych zmagań.

Gigantyczny budżet Motoru Lublin

28-latek został zapytany między innymi o wrażenia z pierwszych jazd na torze w Częstochowie i Rybniku, gdzie miał okazję gościnnie się pościgać. Zawodnik jest zadowolony z pierwszych jazd, zresztą chyba tak jak każdy z jego kolegów po fachu.

„Wrażenia super. Wiadomo, czekaliśmy na to całą zimę. Całą zimę się do tego przygotowywaliśmy fizycznie oraz, że tak powiem, warsztatowo. Bazę sprzętową budowaliśmy od podstaw. Motocykle są gotowe, ja jestem gotowy. Pierwsze jazdy za nami. Fajnie jest znów poczuć motocykl pod sobą”

Krajowy zawodnik Startu nie ukrywa, że klubowi na rękę jest decyzja o przesunięciu meczu zaplanowanego na 1. kolejkę w Pile. W Gnieźnie nadal walczą z tym, żeby własny tor doprowadzić do porządku, a brak regularnych jazd mógłby wprowadzić pewien niepokój przed startem rozgrywek.

„Na plus dla nas wyszło to, że pierwsza kolejka jest przesunięta. Piła nie zrobiła jeszcze toru na 100%, więc szczęście, że mamy tydzień więcej. Nie panikowałbym, zachował spokój, poszukał gdzieś jazdy w Polsce na torach, które się nadają, które nam udostępnią. Każdy z nas na pewno będzie szukał też jazdy indywidualnie. Myślę, że będziemy gotowi na mecz z Rawiczem w 100%”

Start Gniezno to zespół, który spadł w 2022 roku z 1. ligi żużlowej na ostatni szczebel rozgrywkowy. Kibice z pierwszej stolicy Polski liczą na szybki powrót na ekstraligowe zaplecze. Hubert Łęgowik ma być krajowym liderem zespołu.

Fot. Natalia Gotter

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×