Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Młodzieżowiec Unii Leszno na celowniku ROW-u Rybnik. Duże wzmocnienie!

ROW-u Rybnik
Fot. Czarny Productions

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Młodzieżowiec Unii Leszno na celowniku ROW-u Rybnik. Duże wzmocnienie!

ROW Rybnik w środę zaprezentował oficjalnie całą swoją juniorską kadrę. W ROW-ie pozostaną: Kacper Tkocz, Paweł Trześniewski, Seweryn Grabarczyk, Kamil Winkler. Nowy kontrakt podpisał za to: Szymon Tomaszewski. W Rybniku nie chcą jednak na tym poprzestać i pragną jeszcze wzmocnić swoją formację młodzieżową, aby mogła ona skuteczniej walczyć z innymi parami zawodników do lat 21. To z kolei pozwoliłoby na poważniejsze myślenie o awansie do PGE Ekstraligi, który jest celem Rekinów.

Z tego też powodu rybniczanie zaczęli rozglądać się za możliwymi wzmocnieniami. Na celowniku ROW-u znalazł się Hubert Jabłoński, reprezentujący barwy Unii Leszno, który do Rybnika przeniósłby się na zasadzie rocznego wypożyczenia. Zawodnik nie był pierwszym wyborem trenera Piotra Barona do jazdy w lidze, a jazda w Rybniku pozwoliłaby mu na regularną jazdę na zapleczu najlepszej żużlowej ligi świata i byłoby szansą na jego rozwój.

Z Jabłońskim para juniorów rybnickiego ROW-u prezentuje się naprawdę obiecująco. Nie ma wątpliwości, że rybniczanie mogliby walczyć jak równy z równym z młodzieżowcami Polonii, a nawet postawić się w starciach z Ostrovią i Wilkami. Nie bez powodu została ona wzmocniona, gdyż bardzo prawdopodobne jest to, że będzie jednym z kluczowych czynników decydujących o tym, kto awansuje na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *