Żużel - Best Speedway Tv

Hit transferowy w eWinner 1 Lidze! Tobiasz Musielak ma nowy klub! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Hit transferowy

Hit transferowy w eWinner 1 Lidze! Tobiasz Musielak ma nowy klub!

Hit transferowy w eWinner 1 Lidze! Tobiasz Musielak ma nowy klub!

Ziścił się zapowiadany od wielu tygodni hit transferowy w eWinner 1 Lidze! TŻ Ostrovia poinformowała, że kontrakt z klubem podpisał jeden z najlepszych zawodników na zapleczu PGE Ekstraligi, Tobiasz Musielak. Polak ma być liderem ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego i wprowadzić klub do play-offów.

Doświadczony 29-latek od wielu lat występuje na zapleczu PGE Ekstraligi, gdzie udowodnił swój potencjał i ugruntował pozycję jednego z najlepszych seniorów na tym poziomie. Wychowanek Unii Leszno był w tym roku jednym z ojców sukcesu Wilków Krosno, które wywalczyły historyczny awans do PGE Ekstraligi. Na tym jednak jego przygoda na Podkarpaciu się zakończyła, o czym zawodnik sam poinformował. Miniony sezon był dla niego po raz kolejny udany, chociaż zanotował on minimalny regres.

Musielak wystąpił w 19 meczach i pojawił się aż 99 razy na torze (najlepszy wynik w lidze). Wygrał 30 z nich, 33 razy był drugi a 24 razy trzeci. W raptem 12 biegach nie zdobył punktów. Zdobył on łącznie 180 punktów i 22 bonusy, które przełożyły się na średnią biegopunktową na poziomie 2,040 co było dziesiątym wynikiem w lidze.

Czy Wilki Krosno mogą czuć się zagrożone? Inne kluby mogą chcieć usunąć ich z Ekstraligi!

Hit transferowy w eWinner 1 Lidze! Tobiasz Musielak ma nowy klub!

Tobiasz Musielak w Polsce bronił barw Unii Leszno (2009-2016), Kolejarza Rawicz (2010 – wypożyczenie), ROW-u Rybnik (2017), Włókniarza Częstochowa (2018), Orła Łódź (2019), KS Toruń (2020) oraz Wilków Krosno (2021-2022). Musielak ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Między innymi złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (2012), srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski (2012 i 2014), srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów (2012) oraz złoty medal Mistrzostw Polski Par Klubowych (2015).

Wcześniej spadkowicz z PGE Ekstraligi poinformował o podpisaniu kontraktów z Victorem Palovaarą, Jakubem Krawczykiem, Matiasem Nielsenem, Sebastianem Szostakiem, Oliverem Berntzonem, Jakubem Pocztą i Kacprem Grzelakiem. Z klubem pożegnał się natomiast Tomasz Gapiński

Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Reklamy

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV – ODWIEDŹ NASZ KANAŁ NA YouTube

Hit transferowy w eWinner 1 Lidze! Tobiasz Musielak ma nowy klub!

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×