Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Ekspert wskazuje na rosnący poziom i obecność znanych nazwisk na najniższym szczeblu rozgrywek „To będzie najlepsza Krajowa Liga Żużlowa w historii”

Żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Ekspert wskazuje na rosnący poziom i obecność znanych nazwisk na najniższym szczeblu rozgrywek „To będzie najlepsza Krajowa Liga Żużlowa w historii”

Krajowa Liga Żużlowa w nadchodzącym sezonie może przynieść wiele emocji. Co prawda ma ona faworyta w postaci Unii Tarnów, jednakże na jej arenach będziemy mogli obserwować postacie, które jeszcze niedawno rywalizowały w PGE Ekstralidze lub biły się o punkty w cyklu Grand Prix. Na liczbę znanych z takich występów zawodników w rozmowie z portalem polskiżużel.pl wskazał Jacek Frątczak.

Znane twarze z wyższych lig

W tegorocznej rywalizacji na najniższym poziomie rozgrywkowym w Polsce uświadczymy takich zawodników jak Kim Nilsson, który jeszcze w zeszłym sezonie rywalizował z najlepszymi zawodnikami świata w cyklu Grand Prix, a także Antonio Lindbeacka. Drugi ze Szwedów również ma świetną przeszłość w zmaganiach o mistrzostwo świata, lecz teraz jest on w zdecydowanie innym momencie kariery. Oprócz nich w lidze pokażą się również żużlowcy, jeżdżący w wyższych ligach jak David Bellego, Timo Lahti, Daniel Jeleniewski czy Jonas Jeppesen. Według Frątczaka tegoroczna edycja będzie najlepszą w całej historii. Sam również wskazuje on na to, że poziom ligi z każdym rokiem jest coraz wyższy.

– Z całą pewnością mogę stwierdzić, że to będzie najlepsza Krajowa Liga Żużlowa w historii. To naturalny proces. Wynika on z migracji zawodników pomiędzy ligami, a wiąże się z wprowadzeniem zawodnika U24. Mimo wszystko mamy też bardzo dużo zawodników kończących wiek juniora oraz jakościowych młodzieżowców. To efekt szkolenia, jakość tej ligi ciągle się podnosi – zauważył ekspert.

Krajowa Liga Żużlowa się rozwija

Wielu z wyżej wymienionych zawodników musiało zejść na najniższy poziom rozgrywkowy, ponieważ nie mogli znaleźć miejsca w PGE Ekstralidze i Metalkas 2. Ekstralidze. Jest to spowodowane między innymi przepisem o zawodniku do lat 24, przez co wolnych miejsc w składach robi się mniej. Z tego też powodu coraz więcej takich zawodników jak David Bellego schodzi do Krajowej Ligi Żużlowej, gdzie będą szukać pewnego rodzaju odbudowy. Nie będą mieli oni jednak łatwo, ponieważ poziom ligi jest naprawdę wysoki, na co wskazuje żużlowy ekspert.

– Jest coraz więcej gwiazd, wcześniej czegoś takiego nie było. Wymuszone zmiany powodują przejścia tych zawodników do Krajowej Ligi Żużlowej. Czy będą na pierwszych miejscach w klasyfikacji? To już nie jest takie oczywiste, bo poziom się podnosi. Za nazwisko punktów się nie zdobywa. Swoją obecnością podnoszą poziom ligi, jednak nie będzie im lekko, łatwo i przyjemnie. O to nam chodzi. Podnoszenie poziomu powoduje przecież większą rywalizację – powiedział.

Krajowa Liga Żużlowa będzie więc na pewno pełna rywalizacji na poziomie. Być może do ligi przystąpi również Speedway Kraków, co byłoby świetną informacją dla wszystkich kibiców, gdyż mogłoby to podnieść nieco zainteresowanie samą ligą. Decyzja odnośnie krakowian zostanie podjęta w przyszłym tygodniu, tak samo, jak w przypadku terminarza całych rozgrywek.

367428566 974097310297017 6160139968972977347 n
Fot. Jakub Malec
Żużel
Fot. Roman Biliński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *