Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hans Nielsen: „żużlem żyje się cały czas”

Hans Nielsen

Hans Nielsen: „żużlem żyje się cały czas”

Gościem środowego magazynu Best Speedway TV, był Hans Nielsen, były zawodnik, 22-krotny mistrzostwa świata, który aktualnie jest menedżerem reprezentacji Danii. Hans opowiedział o swoich obowiązkach związanych ze sportem żużlowym, przygotowaniach do sezonu i roli menedżera.

best speedway tv
Hans Nielsen: "żużlem żyje się cały czas" 2

Hans Nielsen zapytany o to jak spędza czas przed rozpoczęciem sezonu żużlowego, odpowiedział, że wbrew pozorom nie jest tylko biernym obserwatorem czarnego sportu.

„Żużlem żyje się cały czas, pomimo tego, że nie jeżdżę to przecież zajmuję się tym sportem, jestem menedżerem, mam spotkania sponsorskie, podpisuję umowy, więc cały czas tym sportem żyję.”

Dodał także, że jest już po pierwszych treningach z reprezentacją Danii, jednocześnie jest w trakcie przygotowania wyjazdu na obóz do Gorican, gdzie najlepsi reprezentanci będą mieli okazję do popracowania nad formą przed sezonem 2022.

Kolejne pytanie dotyczyło tego jak Hans Nielsen czuje się jako menedżer i czy kiedy kończył karierę w ogóle myślał o pełnieniu funkcji menedżera.

„Kiedy kończyłem karierę wiedziałem, że muszę zrobić przerwę. Zaopiekować się dziećmi, zadbać o rodzinę. Po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że chciałbym zostać żużlowym menedżerem.”

Przełomowym momentem okazała się być propozycja objęcia funkcji menedżera reprezentacji Danii. Chęć pozostania przy dyscyplinie przez czterokrotnego indywidualnego mistrza świata była bardzo duża. Jak podkreśla na początku nie było łatwo, konieczne było odświeżenie wszystkich relacji, znajomości, kontaktów, jednak z roku na rok jest coraz łatwiej. Hans dodał także, że bycie selekcjonerem to ogromna odpowiedzialność, ponieważ w Danii trzeba zajmować się zarówno dorosłą i młodzieżową reprezentacją.

Jako pozytywne aspekty swojej pracy wskazuje możliwość współpracy z młodzieżą, doradzania i przekazywania spostrzeżeń, a następnie obserwowania rozwoju karier poszczególnych zawodników. Jako kolejny pozytyw dodał:

„Fajnie jest poczuć ponownie atmosferę Grand Prix, tego mi brakowało przez wiele lat kiedy byłem wyłącznie kibicem”

Hans Nielsen nie wskazał żadnych negatywnych stron powrotu do „żużlowego życia”, zaznaczył jeszcze raz, że bycie menedżerem to wielka odpowiedzialność i to można wskazać jako trud pełnionej przez niego profesji.

fot. Paweł Wilczyński

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×