Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hans Nielsen mógłby pełnić rolę doradcy w jednym z klubów, jak Greg Hancock w Sparcie Wrocław – „nie wykluczam, że w przyszłości pracowałbym w takiej roli”

Hans Nielsen

Hans Nielsen mógłby pełnić rolę doradcy w jednym z klubów, jak Greg Hancock w Sparcie Wrocław – „nie wykluczam, że w przyszłości pracowałbym w takiej roli”

Podczas ostatniego magazynu Best Speedway Tv gościem Krystiana Natońskiego był Hans Nielsen, były żużlowiec i obecny szkoleniowiec reprezentacji Danii wypowiedział się m.in. na temat jego wyjazdów do Polski i możliwości prowadzenie klubu w naszej lidze.

best speedway tv
Hans Nielsen mógłby pełnić rolę doradcy w jednym z klubów, jak Greg Hancock w Sparcie Wrocław - "nie wykluczam, że w przyszłości pracowałbym w takiej roli" 2

Hans Nielsen w swojej karierze zawodniczej 4. razy zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, a z Reprezentacją Danii jedenaście razy wygrywał Drużynowe Mistrzostwa Świata. W polskiej lidze startował w latach 1990-1999 w barwach Motoru Lublin i Polonii Piła. Od 2018 roku prowadzi duńską kadrę.

Podczas rozmowy były żużlowiec powiedział m.in. kilka miłych słów na temat Polski i Lublina, w którym ścigał się przez 4. lata – „Przez ostatnie lata kilka razy odwiedzałem Lublin, zawsze miło jest być w tym mieście, zobaczyć znajome twarze, spotkać się z Kubą (red. Kępą) i jego rodziną i widzieć, jak dobrze sobie radzą. Wszystkie wyjazdy w ostatnim czasie utrudnił koronawirus, ale na szczęście mimo tego odbywały się w Polsce mecze ligowe i rundy Grand Prix. Mam zamiar przyjechać w tym sezonie i tak jak zawsze cieszę się na kolejną wizytę w Polsce” – powiedział Duńczyk podczas magazynu Best Speedway Tv.

Nielsen odpowiedział również na pytanie, czy chciałby kiedyś trenować jedną z polskich drużyn. Warto dodać, że wielu szkoleniowców prowadzi jednocześnie klub i reprezentację, czego dowodem jest Marek Cieślak. Mimo wszystko Duńczyk koncentruje się obecnie na drużynie narodowej – „Na razie o tym nie myślałem. Wiem, że można trenować klub i reprezentacje w tym samym czasie, ale teraz moją pracą jest prowadzenie duńskiej kadry. Wiadomo, że nie jestem selekcjonerem Danii na zawsze, kto wie jakie okazje pojawią się w przyszłości”.

W dalszej części wywiadu Krystian Natoński zasugerował, że Nielsen mógłby pełnić rolę doradcy w jednym z klubów, jak Greg Hancock w Sparcie Wrocław. Były Mistrz Świata nie wykluczył takiej możliwości – „Greg wykonuje we Wrocławiu bardzo dobrą robotę. To jest jakiś pomysł. Zobaczymy, co się wydarzy, aktualnie jestem trenerem reprezentacji Danii, ale nie wykluczam, że w przyszłości pracowałbym w takiej roli” – powiedział Hans Nielsen na łamach Best Speedway Tv.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×