Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Składy

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź odsłania kolejne karty na sezon 2023

H. Skrzydlewska

Autor: Edyta Wojdeł

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź odsłania kolejne karty na sezon 2023

Okienko transferowe trwa w najlepsze. Jedni wprowadzają drobne zmiany, a inni budują praktycznie całkiem nowe drużyny. Do tej drugiej kategorii bez wątpienia można zaliczyć H. Skrzydlewska Orła Łódź. Dziś drużyna z Łodzi zaprezentowała kolejnych zawodników, którzy będą reprezentować klub w kolejnym sezonie.

W Łodzi trwa rewolucja. Cała drużyna budowana jest praktycznie od podstaw. Łódzkie Orły w kolejnym sezonie poprowadzi nowy trener – Marek Cieślak. Dodatkowo z tegorocznego składu w drużynie pozostał jedynie Niels Kristian Iversen oraz juniorzy.

Dziś w mediach społecznościowych H. Skrzydlewska Orzeł Łódź zaprezentowała kolejnych zawodników, którzy dołączą do tworzonego w Łodzi nowego składu. Będą to Jakub Jamróg oraz Mateusz Tonder.

Jakub Jamróg to 31-letni wychowanek Unii Tarnów, z którą do niedawna jeszcze związany był nowy trener Orła – Marek Cieślak. Przez ostatnie dwa lata Jamróg reprezentował zespół Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Można śmiało powiedzieć, że obecnie postanowił powrócić do starej gwardii, ponieważ w latach 2012-2016 jeździł już w barwach H. Skrzydlewska Orła Łodzi.

W zakończonym już sezonie Jakub Jamróg uplasował się na 19 pozycji w klasyfikacji eWinner 1. Ligi. Jego średnia biegopunktowa wynosiła 1,869, a na 61 odjechanych biegów jako pierwszy na mecie meldował się 21 razy. Na swoim koncie posiada złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski oraz Niemiec, a także dwa złote medale zdobyte w zmaganiach młodzieżowych, jeden również drużynowo, a drugi w parach.

Drugim ogłoszonym dziś nabytkiem łódzkiej ekipy jest natomiast Mateusz Tonder, który najprawdopodobniej będzie miał za zadanie zastąpić Lukea Beckera na pozycji U24. Jest to w istocie wymiana „jeden do jednego” z drużyną Stelmetu Falubazu Zielonej Góry, do której na przyszły sezon zdecydował przejść Becker. „Jeden do jednego” osobowo, bo jeśli brać pod uwagę tegoroczne osiągnięcia obydwu zawodników, to niewątpliwe dzieli ich dość duża przepaść.

Mateusz Tonder całkiem przyzwoicie spisywał się jako junior Falubazu, przyczynił się również mocno do zwycięstwa tej drużyny w Mistrzostwach Polski Juniorów (2019-2020). Jednakże od sezonu 2021 i wejścia przepisu U24 jego kariera stała się bardziej chaotyczna. Złamana ręka i konieczność walki o miejsce w składzie zdecydowanie nie pozwoliły mu zabłysnąć.

W tegorocznym sezonie wychowanek zielonogórskiej drużyny w myśl klasyfikacji eWinner 1. Ligi należy do kategorii zawodników niesklasyfikowanych. Jego średnia biegopunktowa wynosi 1,606, a na 33 odjechane biegi 25 razy przekraczał linię mety na punktowanej pozycji. Miejmy nadzieję, że stabilna pozycja w składzie H. Skrzydlewska Orła Łodzi pozwoli 23-letniemu zawodnikowi, na osiąganie lepszych wyników w nadchodzącym sezonie.

ODWIEDŹ MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV na YouTube

fot. Orzeł Łodź – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *