Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Gwiazda we Wrocławiu! Sparta ogłosiła umowę

PGE Ekstraliga Współpracę

Autor: Dawid Ociepa

Gwiazda we Wrocławiu! Sparta ogłosiła umowę

Betard Sparta Wrocław była kolejnym wielkim przegranym w sezonie 2022. Spartanie nie mogli odnaleźć formy w tym roku i zajęli, piąte miejsce w PGE Ekstralidze. Jednym z trzech zawodników, który nie rozczarował, był Maciej Janowski, więc kibice bardzo chcieli, aby kapitan drużyny został we Wrocławiu. Ich życzeniom stało się zadość i klub ogłosił przedłużenie kontraktu ze swoją gwiazdą.

Wychowanek Sparty jeździł we Wrocławiu przez całą karierę, poza krótkim, trzyletnim epizodzie w Unii Tarnów. “Magic” od 2014 jest liderem Betard Sparty i nic nie wskazuje na to, że w przyszłości znowu opuści rodzinne gniazdo. Zawodnik gwarantuje nie tylko wysoki poziom sportowy (“Magic” był siódmym zawodnikiem pod względem średniej biegopunktowej w tym sezonie), ale i marketingowym. Nie wiadomo, czy kibice bez niego tak chętnie szturmowaliby bramy Stadionu Olimpijskiego.

Apator dopiął swego! Nowy zawodnik U-24 na pokładzie

Gwiazda we Wrocławiu! Sparta ogłosiła umowę

Nie znamy nadal ostatecznego kształtu ekipy Spartan. Z klubem związani są już Tai Woffinden, Bartłomiej Kowalski, Daniel Bewley i Artiom Łaguta. Nadal nie wiadomo co z Glebem Czugunowem i Francisem Gustsem. Obaj zawodnicy są zakontraktowani, ale w zespole pewnie się nie zmieszczą, ponieważ klub z Wrocławia negocjuje z Piotrem Pawlickim. Jeżeli kontrakt z wychowankiem Unii Leszno zostanie podpisany, któryś z tych zawodników będzie musiał szukać szczęścia w innym zespole.

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Reklamy
Gwiazda we Wrocławiu! Sparta ogłosiła umowę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×