Żużel - Best Speedway Tv

Apator dopiął swego! Nowy zawodnik U-24 na pokładzie | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Apator

Apator dopiął swego! Nowy zawodnik U-24 na pokładzie

Apator dopiął swego! Nowy zawodnik U-24 na pokładzie

For Nature Solutions Apatora Toruń ma za sobą całkiem udany sezon. Po okienku transferowym kibice aniołów mogli mieli nadzieję na to, że ich ukochana drużyna znajdzie się przynajmniej na podium ligi, jednak czwarte miejsce po sezonie 2022 należy szanować.

Apator skończył sezon bez medalu. Klub postanowił pozbyć się Jacka Holdera, który ciągnął drużynę z Grodu Kopernika w dół. Następnie postanowili wypełnić lukę, która zrobiła się przez to, że Robert Lambert w następnym sezonie nie będzie już zawodnikiem do lat 24. Nowym zawodnikiem klubu z Torunia został Wiktor Lampart!

Nowy zawodnik „Aniołów” ze swoim nowym klubem ma trochę wspólnego. I w jego kontekście, i w kontekście Apatora często wymieniało się słowo „rozczarowanie”. Wychowanek Stali Rzeszów w porównaniu do poprzedniego sezonu zaliczył regres pod względem średniej biegopunktowej o prawie 0,3 punktu. Nie mniej, pod względem średniego wyniku był drugim najlepszym juniorem PGE Ekstraligi, więc wybór władz klubu z Torunia nie brzmi głupio.

W Rawiczu latają co tydzień, a nie jak w Lublinie raz na rok

Reakcja większości kibiców wydaje się pozytywna, choć nie brakuje głosów o nietrafionym transferze. Wiele wskazuje na to, że nawierzchnia toru w Toruniu ma zostać zmieniona na taką, która pozwoli na więcej walki. Wiktor Lampart natomiast przez ekspertów nazywany jest „wojownikiem kredy”, czyli zawodnikiem, który błyszczy na starcie, a na dystansie zwykle traci. Poza tym, przejście w wiek juniora jest trudne i nie wiadomo, jak młodszy brat Dawida Lamparta poradzi sobie w tym ważnym momencie w życiu każdego żużlowca. Mimo to, więcej przemawia za tym, że Lampart przynajmniej nie będzie odstawał od reszty zawodników gwiazdorskiego For Nature Solutions Apatora Toruń.

Fot. Sobieszkou

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Reklamy
Apator dopiął swego! Nowy zawodnik U-24 na pokładzie

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×