Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Apator dopiął swego! Nowy zawodnik U-24 na pokładzie

Apator

Autor: Dawid Ociepa

Apator dopiął swego! Nowy zawodnik U-24 na pokładzie

For Nature Solutions Apatora Toruń ma za sobą całkiem udany sezon. Po okienku transferowym kibice aniołów mogli mieli nadzieję na to, że ich ukochana drużyna znajdzie się przynajmniej na podium ligi, jednak czwarte miejsce po sezonie 2022 należy szanować.

Apator skończył sezon bez medalu. Klub postanowił pozbyć się Jacka Holdera, który ciągnął drużynę z Grodu Kopernika w dół. Następnie postanowili wypełnić lukę, która zrobiła się przez to, że Robert Lambert w następnym sezonie nie będzie już zawodnikiem do lat 24. Nowym zawodnikiem klubu z Torunia został Wiktor Lampart!

Nowy zawodnik „Aniołów” ze swoim nowym klubem ma trochę wspólnego. I w jego kontekście, i w kontekście Apatora często wymieniało się słowo „rozczarowanie”. Wychowanek Stali Rzeszów w porównaniu do poprzedniego sezonu zaliczył regres pod względem średniej biegopunktowej o prawie 0,3 punktu. Nie mniej, pod względem średniego wyniku był drugim najlepszym juniorem PGE Ekstraligi, więc wybór władz klubu z Torunia nie brzmi głupio.

W Rawiczu latają co tydzień, a nie jak w Lublinie raz na rok

Reakcja większości kibiców wydaje się pozytywna, choć nie brakuje głosów o nietrafionym transferze. Wiele wskazuje na to, że nawierzchnia toru w Toruniu ma zostać zmieniona na taką, która pozwoli na więcej walki. Wiktor Lampart natomiast przez ekspertów nazywany jest „wojownikiem kredy”, czyli zawodnikiem, który błyszczy na starcie, a na dystansie zwykle traci. Poza tym, przejście w wiek juniora jest trudne i nie wiadomo, jak młodszy brat Dawida Lamparta poradzi sobie w tym ważnym momencie w życiu każdego żużlowca. Mimo to, więcej przemawia za tym, że Lampart przynajmniej nie będzie odstawał od reszty zawodników gwiazdorskiego For Nature Solutions Apatora Toruń.

Fot. Sobieszkou

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Apator dopiął swego! Nowy zawodnik U-24 na pokładzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *