Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Grzegorz Zengota wspiera Andrieja Kudriaszowa. Emocjonalny wpis zawodnika Unii Leszno

Grzegorz Zengota

Autor: Sebastian Krauz

Grzegorz Zengota wspiera Andrieja Kudriaszowa. Emocjonalny wpis zawodnika Unii Leszno

Cały żużlowy świat łączy się obecnie z Andriejem Kudriaszowem, u którego lekarze zdiagnozowali rozległy nowotwór skóry i obecnie Andriej walczy o życie. Zawodnika wspiera między innymi Grzegorz Zengota, który na swoich social mediach opublikował przejmujący wpis.

U Andrieja Kudriaszowa lekarze zdiagnozowali rozległy nowotwór skóry o poinformowali go, że nie ma szans żeby wrócił na żużlowe tory. Zawodnikowi grozi amputacja nogi, chociaż on sam zapowiedział, że na razie spróbuje innej formy leczenia. Na platformie zrzutka.pl ruszyła właśnie zbiórka pieniężna na pomoc dla Andrieja Kudriaszowa w którą włączyło się całe środowisko żużlowe. Bardzo przejmujący i emocjonalny wpis na swoich social mediach zamieścił Grzegorz Zengota.

Ruszyła zbiórka pieniężna dla Andrieja Kudriaszowa

Jeszcze nie dawno sam jeździłem od szpitala do szpitala, od konsultacji do konsultacji z najlepszymi doktorami w Polsce, żeby tylko uratować moją nogę. Dlatego sytuacja Andreia jest mi tak bliska. Czułem się momentami bezsilny. Powrót na tor wydawał się celem tak odległym, że nawet nie zaprzątałem sobie tym głowy. W tamtym momencie dla mnie najważniejszy był powrót, ale do normalnego życia i funkcjonowania. Dzięki kolegom z toru i dobrym ludziom których miałem wokół siebie wróciłem nie tylko do normalnego życia, ale też i na tor i nadal mogę robić to, co kocham najbardziej – dawać ludziom radość wygrywając wyścigi – napisał Grzegorz Zengota.

Ja swój najtrudniejszy bieg wygrałem, ale gdyby nie koledzy z toru i dobrzy ludzie wokół mnie z pewnością byłoby mi o to dużo trudniej. Dlatego bardzo proszę o pomoc dla Andreia, sam też to uczynię. Wiem Andrei, że Tobie się też to uda i Ty swój wyścig wygrasz i jeszcze nie jeden bieg pojedziemy razem – zakończył.

Andrieja Kudriaszowa można wesprzeć wchodząc w link www.zrzutka.pl/7wj87x

Fot. Emilia Hamerska – Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY, GOŚCIEM WALDEMAR SADOWSKI – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *