Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Grigorij Łaguta zrezygnował z tegorocznych mistrzostw Europy! Zastąpi go Nicki Pedersen.

Grigorij Łaguta zrezygnował z tegorocznych mistrzostw Europy! Zastąpi go Nicki Pedersen.

Autor: Dominika Polesińska

bstv 1536x162 2
Grigorij Łaguta zrezygnował z tegorocznych mistrzostw Europy! Zastąpi go Nicki Pedersen. 3

Nicki Pedersen – trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata oraz Indywidualny Mistrz Europy w roku 2016 wystąpi w Speedway Euro Championship 2021 w zastępstwie za Grigorija Łagutę.

W tegorocznym cyklu mistrzostw Europy niestety nie będziemy mogli oglądać „Griszy”. W roli stałego uczestnika zastąpi go Duńczyk. Będzie to już siódmy cykl zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy  w którym bierze udział. Jak dotąd, na przełomie lat 2013-2016 oraz 2019-2020 zdobył cztery medale Speedway Euro Championship – złoty, dwa srebrne oraz brązowy. W poprzednim sezonie Nicki Pedersen zajął szóste miejsce, co nie dało mu gwarancji na występ w tegorocznych zawodach.

Statystyki Nickiego Pedersena w cyklu SEC:

– 24 turnieje

– 131 wyścigów

– 261 punktów

Rezygnacja Łaguty jest zaskakująca, biorąc pod uwagę, iż przyznał, że zależy mu i chciałby rywalizować na torze z najlepszymi zawodnikami na świecie. Zwycięzca Mistrzostw Europy dostaje automatycznie prawo do jazdy w kolejnej edycji Grand Prix. Jak widać, na chwilę obecną kapitan Motoru Lublin odkłada realizację celów na późniejszy termin. Powodem dla którego zrezygnował z walki o tytuł Mistrza Europy są pieniądze. Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią COVID-19 organizatorzy nie są w stanie wypłacić zawodnikom tak wysokich wynagrodzeń jak kiedyś. Zawodnicy muszą pokryć koszty dojazdu na zawody oraz eksploatacji sprzętu.  Podobna sytuacja miała miejsce rok temu, kiedy Grigorij Łaguta wykazał chęć rezygnacji z zawodów, jednak nie miał już takiej możliwości, ponieważ podpisał zgłoszenie do zawodów.

Nicki Pedersen z pewnością nie przepuści takiej okazji i pokaże się z jak najlepszej strony. Tegoroczne zawody o prestiżowy tytuł Indywidualnego Mistrza Europy rozpoczynają się 12 czerwca w Bydgoszczy. Kolejna walka o punkty zaplanowana jest na 26 czerwca i odbędzie się w niemieckim Gustrow. 3 lipca zawodnicy spotkają się w Gdańsku. Finałowa runda Speedway Euro Championship odbędzie się w Rybniku 10 lipca.

fot. Michał Szmyd

baner 1200 200
Grigorij Łaguta zrezygnował z tegorocznych mistrzostw Europy! Zastąpi go Nicki Pedersen. 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×