Żużel - Best Speedway Tv

Greg Hancock: "Cieszę się, że Luke dołączył do takiego klubu, jak Falubaz" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Greg Hancock: “Cieszę się, że Luke dołączył do takiego klubu, jak Falubaz”

Greg Hancock

Greg Hancock: “Cieszę się, że Luke dołączył do takiego klubu, jak Falubaz”

Greg Hancock to niewątpliwy autorytet w świecie żużla. Multimedalista Mistrzostwa Świata od lat zajmuje się także znajdywaniem nowych i utalentowanych zawodników, których następnie otacza swoją opieką i pomaga im w rozwoju kariery. Jednym z tych zawodników jest Luke Becker, który podpisał niedawno kontrakt z Falubazem Zielona Góra.

Greg Hancock udzielił wywiadu klubowym mediom Falubazu Zielona Góra, w którym opowiedział o kulisach transferu Luka Beckera do klubu z województwa lubuskiego. Becker, dla którego Hancock jest mentorem, to wielka nadzieja amerykańskiego żużla. 24-latek w Polsce zaistniał właśnie dzięki “Herbiemu”, ponieważ to czterokrotny Indywidualny Mistrz Świata przekonał włodarzy klubu z Rzeszowa, żeby młodemu Amerykaninowi dać prawdziwą szansę.

Becker w Polsce startował w barwach Stali Rzeszów (2018), Unii Leszno (2019), Kolejarza Rawicz (2019 – gość), Włókniarza Częstochowa (2020), Orła Łódź (2021-2022) a od 2023 roku w barwach Falubazu Zielona Góra. Do jego największych sukcesów zaliczyć należy zwycięstwo 2 ligi w Polsce ze Stalą Rzeszów (2018) oraz Elitserien z Dackarną Malilla (2021) a także brązowy medal Premiership z Wolverhampton Wolves (2019,2021).

Greg Hancock w wywiadzie z klubowymi mediami Falubazu mówił, że Becker to zawodnik z ogromnym talentem i na swój sposób zjawiskowy. Zdaniem “Herbiego” ostatnie pięć lat to ciągły progres formy 24-latka nie tylko na torze, ale także poza nim.

Bartosz Zmarzlik został nominowany w 88. Plebiscycie na Sportowca Roku

To zawodnik zjawiskowy, który nigdy się nie poddaje. Przez ostatnie pięć lat, które spędził w Europie, dobrze mu się przyglądałem. Zrobił w tym czasie olbrzymi postęp, jeśli chodzi o jego umiejętności, ale też życie codzienne czy osobowość. Jest jednym z tych gości, który potrzebuje trochę czasu na poznanie i zrozumienie pewnych rzeczy. Jednak nie odpuszcza, dopóki tego nie osiągnie. Już teraz możemy dostrzec dojrzałość w jego jeździe. Jego umiejętności w ostatnich latach mocno się rozwinęły. Mogę opowiedzieć o nim wiele świetnych rzeczy. Cieszę się, że Luke dołączył do takiego klubu, jak Falubaz – powiedział Greg Hancock w wywiadzie z klubowymi mediami Falubazu.

Uważa on także, że Luke podjął dobrą decyzję odnośnie wyboru nowego klubu. “Herbi” zdradził także, że naciskał na młodszego podopiecznego, żeby w 2023 roku spróbował sił w PGE Ekstralidze. Zaznaczył on także, że Falubaz to klub ze ścisłego topu.

Reklamy

Zawsze warto jest postawić sobie poprzeczkę nieco wyżej, ale te cele muszą być też możliwe do osiągnięcia. Naciskałem na niego, żeby pojawił się w Ekstralidze w sezonie 2023. Kiedy zaczął negocjacje z Falubazem mocno trzymał kciuki, aby udało Wam się awansować. Niestety się nie udało, ale i tak uważam, że dla niego to świetny krok w przód – powiedział Greg Hancock w wywiadzie z klubowymi mediami Falubazu.

– Podzieliłem się z nimi moimi odczuciami i wspomnieniami. Te z lat startów w barwach Falubazu są tylko dobre. Zdobycie tutaj tytułu Drużynowego Mistrza Polski było dla mnie czymś wyjątkowym. Jest tu świetny tor do ścigania, z dobrymi ścieżkami, ale najprawdopodobniej jednym z najważniejszych aspektów jest całe zielonogórskie środowisko – dodał “Herbi”.

Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×